Bajnoki cím és VB indulási jog - Helebrandt Máté jól kezdte a szezont

Bajnoki cím és VB indulási jog - Helebrandt Máté jól kezdte a szezont

Aminek az átlag emberek örülnek tavasszal - nevezetesen a meleg - annak a gyaloglók csöppet sem. Márpedig Dudincéban 20 fokos hőmérséklet várta a nemzetközi verseny résztvevőit, köztük a legjobb magyar gyaloglókat. A nyíregyházi Helebrandt Máté azzal a céllal utazott Szlovákiába, hogy a bajnoki cím mellett olyan időt teljesít, mellyel a dohai VB-re és a tokiói olimpiára is kvalifikálja magát. Nos az erős, közel 50 fős mezőnyt alaposan próbára tette az időjárás, sokan fel is adták menet közben. A Sportcentrum atlétája teljesítette a távot, és legjobb magyarként 3 óra 54 perc alatt ért célba, ezzel ismét magyar bajnok lett, és kijutott a világbajnokságra is. Az olimpiai szinttől négy perccel maradt el, de itt még az év további versenyein bőven lesz lehetősége a kvalifikációra.