Bajnok a Szpari!

A Nyíregyháza Spartacus bebiztosíthatta az élvonalba jutását a Gyirmót ellen. Nehezítette a helyzetet, hogy többen is hiányoztak sérülés miatt.

Nyíregyháza Spartacus - Gyirmót FC Győr 3-1 (0-1)

Balmazújváros 1300 néző

Jv: Hanyecz Bence (Baghy Csaba, Punyi Gyula)

Nyíregyháza: Dala - Baki, Alaxai, Gengeliczki, Farkas, Sigér (Tamás 66.), Nagy D., Nagy B.(Vass P. 83.), Gresó (Vida 66.), Beke (Novák a szünetben), Kovácsréti (Oláh 90.)

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Hudák D., Csörgő V., Hajdú Á.(Kovács D. 81.), Kovács M., Szőke G., Soltész I.(Molnár 81.), Lányi (Rozs 87.), Adamcsek(Erdei 92.), Madarász (Medgyes a szünetben)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

A kezdőrúgást Kovács György Máté végzi el, aki 10. születésnapjára szüleitől kapta mindezt ajándékba. Imádja nézni és játszani is a labdarúgást, kedvenc hazai csapata természetesen a Szpari.

1. perc A Gyirmót kezdte a mérkőzést.

2. perc Kovácsréti szerzett labdát, de végül nem lőtt 16 méterről, és szerelték a védők.

4. perc Vezet a Gyirmót, Adamcsek lépett ki lesgyanús helyzetben, és higgadtan a kapuba emelt 0-1. A gól után a lest reklamáló Baki sárga lapot kapott.

7. perc Gresó kapott jó labdát középen, de lővését bravúrral hárította Hársfalvi.

8. perc Alaxai kapott sárgát.

16. perc Lányi fejelt fölé egy szöglet után.

22. perc Két Szpari lövés, előbb Nagy D. próbálkozását ütötte ki a kapus, majd Sigér bombáját blokkolták.

23. perc Gyors Szpari kontra végén Kovácsréti beadásánál fogta a labdát Hársfalvi.

33. perc Nagy D. remek átadása után Beke lőtt fordulásból, védett a gyirmóti kapus.

35. perc KIÁLLÍTÁS. Kovács M. előbb eldobta a labdát amiért sárgát kapott, majd odaszólt a játékvezetőnek és megtapsolta ítéletét, aki felmutatta neki a pirosat is.

37. perc Egy Szpari szöglet után Nagy D. tette tovább a labdát, Gengeliczki fölé lőtt.

Vége az első félidőnek, vezet a vendég csapat.

A második félidő előtt Révész Regina végzi el a kezdőrúgást, aki a Spartacus Torna Club színeiben ért el remek eredményeket hazai és nemzetközi versenyeken.

47. perc Medgyes indult egy gyors kontrával, Farkas mentett

48. perc Egy balról érkező beadás után Novák centikkel fejelt mellé.

48. perc Csörgő kapott sárgát.

50. perc Gresó lövése csorgott le egy bedobás után, mentettek a vendégek.

51. perc Ezúttal Kovácsréti fejelt, fogta a labdát Hársfalvi.

55. perc Farkas bólintott fölé Gengeliczki ívelése után.

60. perc BÜNTETŐ! Nagy Dominikot lökték el a 16-oson belül, büntető. Kovácsréti Márk végezte el a 11-est, és a kapuba lőtt, 1-1.

63. perc Szegi lövését fogta Dala.

65. perc BÜNTETŐ! Szpari szöglet után kézzel ért a labdához eg vendég játékos, 11-es. Kovácsréti Márk ezt is belőtte, 2-1.

70. perc Szegi kapott sárga lapot.

75. perc Nagy D. lőtt 30 méterről, Hársfalvi a léc fölé tolta a labdát.

79.perc Vida csavart, védett a kapus.

86. perc Novák indulhatott ziccerben Kovácsréti passza után, de centikkel mellé gurított.

93. perc GÓÓL! Egy hazaadásnál Harsfalvi rúgott lyukat, és a kapuban landolt a labda, 3-1.

Vége a mérkőzésnek, a Nyíregyháza Spartacus a bajnok!!!!!

Tímár Krisztián: - Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük a bajnokságot. Meg kellett ma dolgoznunk a sikerért, de sikerült!

Tamási Zsolt: - Jól kezdtük a mérkőzést, vezettünk, és sokáig működött a meccstervünk. Az emberhátrány viszont borította mindezt, és a hazaiak a második félidőben fordítottak. Komolyan vettük a találkozót, és megnehezítettük a bajnok dolgát.