Az utazás után fejben is frissnek kell lenni

A szerdai nemzetközi kupameccs és utazás után sok pihenőjük nincs a Fatum Nyíregyháza játékosainak. Szombaton este már újabb meccs vár a csapatra az Újpest ellen. 

- A legfontosabb feladat most a regeneráció, és hogy a fejeket átkapcsoljuk a következő ellenfélre. A hosszú utazás befolyásolhatja a koncentrációt és a fizikai állapotot is. Mindkettőn sokat dolgoztunk,hogy ne legyen probléma, és utóbbinál biztosan nem lesznek gondok, remélem fejben sem lesznek fáradtak a lányok. Csütörtökön volt egy erőnléti edzés, pénteken pedig már a taktika kapta a főszerepet. Az Újpest elleni dolgokat gyakoroltuk, amiket szeretnénk majd látni a pályán – mondta Tomás Varga vezetőedző.

Az újpestieket ismerhetik a mieink, mivel a felkészülés során játszott egymással a két csapat. 

- A UTE-nak gyors játéka van, válogatott feladóval rendelkeznek. Meg kell akadályoznunk ezt a gyors játékot, és közben figyelnünk kell magunkra is, hogy a mi megoldásaink hatékonyak legyenek – tette hozzá Tomás Varga.

A Fatum Nyíregyháza – UTE találkozó szombaton 19 órakor kezdődik a Continental Arénában.