Az olimpia és a világbajnokság a tét - Dudincében áll rajthoz Helebrandt Máté

Az olimpia és a világbajnokság a tét - Dudincében áll rajthoz Helebrandt Máté

Az év első versenyére készül Helebrandt Máté, a Nyíregyházi Sportcentrum gyaloglója Dudincén áll rajthoz a férfiak 50km-es Országos Bajnokságán március 23-án. 

- Jó formában vagyok, nagyon jól sikerült a felkészülésem. Közel hat hetet edzőtáboroztam Portugáliában, ahol tökéletes körülmények között készültem. Napi 2 edzésem volt és heti több mint 150 km volt az edzésmennyiség. A szlovákiai verseny fontos lesz, mivel ez a legelső kvalifikációs lehetőség a tokiói olimpiára. Ha itt szinten belül (3 óra 50 perc) érek célba, akkor már biztos induló lehetek a 2020-as olimpián. 42-en neveztek, ebbol 9-10 komoly ellenfelem lehet az egyéni csúcsok alapján - mondta Helebrandt Máté.