Az MTK ellen sem akadtak horogra a Cápák - Fontos győzelem idegenben

A bajnokság harmadik fordulójában az MTK vendége volt a Hübner Nyíregyháza BS férfi kosárlabda együttese. A mieink remekül , 9-1-el kezdtek, és az első negyedben végig vezettek. A folytatásban is tartották az előnyt, főleg Szobi játszott kiemelkedően, 10 pontja mellett 5 lepattanót is szedett, míg hazai részről Jakab próbálta tartani a lépést a nyírségiekkel.  A  nagyszünetben 33-22-re vezettek a Cápák. A harmadik negyed első részében hullámzó volt a játék, de maradt a tíz pont körüli különbség. Mohácsi volt ekkor ponterős, és a saját palánk alatt rengeteg lepattanót szedett. Egy utolsó pillanatban dobott MTK hármasnak köszönhetően 43-49-es állással indult az utolsó játékrész. A negyedik felvonás rosszul indult, az első két percben nem sikerült kosarat dobni, így egy pontra zárkózott az MTK, de Ubilla egy triplával és egy közelivel lehűtötte a kedélyeket. Izgalmas volt a végjáték, Bus szerzett fontos pontokat. 

MTK – Hübner Nyíregyháza BS 60-67 (10-16, 12-17, 21-16, 14-16)

Nyíregyháza: Mohácsi 16, Vaskó 2, Szobi 10, Tóth 13, Ubilla 17

Csere:  Bus 7, Czinger 2

vezetőedző: Siska János