Az influenza sem tudta legyőzni a vízilabdásokat

Az influenza sem tudta legyőzni a vízilabdásokat
A betegségek miatt több játékosát is nélkülöző Aqua SE magabiztosan győzött.

Néhány hete az Észak-keleti Liga gyermek I. korosztályában két méretes zakóba futott bele a nyíregyházi csapat. Persze a jegyzőkönyvekbe nem kerül be, hogy influenza miatt – kis túlzással – a vízilabda-előkészítősökkel kellett feltölteni a csapatot azokra a meccsekre. Kapus most sem volt, hiszen Csiszár Balázs régóta betegséggel küzd, ezért a taktika röviden ennyi volt: ne lőjön az ellenfél kapura. Persze vízilabdában ezt könnyebb eltervezni mint véghezvinni, ez az Aqua SE-nek mégis sikerült. A zavaró-szoros emberfogás olyan jól működött, hogy a MEAFC a 3. negyedben lőtte első gólját, és még kettőt tudott hozzátenni a mérkőzés végéig a 21 nyíregyházi gól ellenében. A Kazincbarcikai Delfin VK számára is csalódás lehetett, hogy az Aqua ezúttal nem akar elfáradni. Folyamatos nyomás alatt sikerült tartani a sokkal nagyobb termetű barcikai fiúkat és gyors lefordulásokkal, sokszor nagyon szép összjáték után, folyamatosan növelve előnyét gond nélkül húzta be a meccset Kántor Gábor csapata. A két mérkőzésen kiemelkedett játékával Spák Csanád (képünkön), Leszkoven Gergő és Pethe István, de a kapuban álló Gura Zsombor is megérdemli a dicséretet.

 
Egy hosszabb szünet után május elején folytatódik az ÉKT liga gyermek I. korosztályának bajnoksága.

Eredmények: 

Kazincbarcikai Delfin VK–AQUA SE Nyíregyháza 8–25 (3–6, 2–6, 1–6, 2–7)

AQUA SE Nyíregyháza–Miskolci EAFC 21–3 (6–0, 6–0, 5–1, 4–2)