Az első lépés megvan

Megkezdődött a rájátszás a női röplabda bajnokságban. A Fatum Nyíregyháza az Újpesttel vív két nyert meccsig tartó párharcot, és mivel az alapszakasz során szoros volt a két együttes midegyik találkozója, most is erre lehetett számítani. Ennek ellenére az első szettet Valdez vezetésével simán hozta a hazai gárda 25-15-re. A második játszmára viszont összekapta magát az UTE, és 8-2-ről fordított, majd a hajrában pontosabban játszott, és egyenlített.

A harmadik szett ismét hazai fölényt hozott, óriási labdamenetekkel. Több alkalommal mentettek bravúrosan a csapatok, de a végén a Nyíregyháza örülhetett. A negyedik felvonás ismét hazai előnnyel indult, és ez kitartott a végéig, így a Fatum 3-1-re megnyerte a találkozót.

Fatum Nyíregyháza - Újpest 3-1 ( 15, -22, 17, 16)

Continental Aréna, 700 néző

Nyíregyháza: G.Francesco 8, Kalotai 8, Villám 14, Valdez 15, Szombathelyi 10, Vacsi 9

Csere: Tóth, I.Francesco(liberók), Fernandez, Leidgeb

Horváth András vezetőedző: Örülök a győzelemnek. A második játszma kivételével jól játszottunk, ott sok volt a hiba. Budapesten nehéz nyerni, de szeretnénk befejezni a párharcot.

A párharc állása 1-0 a Nyíregyháza javára. A két csapat vasárnap találkozik a második mérkőzésen a fővárosban.