Az az álmuk, hogy saját amerikaifutballcsapata legyen a Nyíregyházi Egyetemnek

Az intézmény a Spartans AFC-vel együttműködve hozná létre az első egyetemi csapatot Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében.

Tavaly kezdődött és egyre nagyobb érdeklődést vált ki a felsőoktatási intézményeknél az amerikaifutball. Magyarországon már szervezett keretek között is megmérkőzhetnek egymással az egyetemi és főiskolai alakulatok.

A 2023-ban életre hívott Magyar Egyetemi Futball Liga első kupanapját tavaly márciusban tartották, amelyet a szegedi Guardians nyert meg. A Nyíregyházi Egyetemen is arra törekednek, hogy meghonosítsák ezt a sportágat és annak egyetemi tradícióit, amit a Spartans AFC együttműködésével valósítana meg. Ennek az első lépései között van egy toborzó megszervezése, illetve a testnevelésként is beszámítható edzések megtartása.

Február 29-ig ezen a linken lehet jelentkezni. További részletek, többek között az edzések időpontjai a határidő leteltét követőnek kerülnek nyilvánosságra.