Arany Üst Kupa - 37 érmet szereztek a nyíregyházi úszók Győrben

Győrben rendezték az Arany Üst Kupa úszóversenyt. A Nyíregyházi Sportcentrumból 12 versenyző indult a viadalon. Az edzőtáborból hazatérő Hatházi Dóra és Cserfalvi Olaf versenyzését kiemelt figyelemmel kísérte a szakosztályvezetés és a várakozásnak megfelelően kiváló egyéni csúcsokkal és győzelmekkel bizonyították, hogy nem kirándulni voltak Madeirán. A felnőtt mezőnyben a VB résztvevő Kozma Dominik és Verrasztó Evelin mellett ott volt Szurovcsják Ivett és meg is nyerte az 50 mell döntőjét.

A versenyen remekül szerepeltek az utánpótlás versenyzőink is, hiszen Kovács Péter majdnem minden számban a dobogó legfelső fokára állhatott a 2005-06-os korosztályban, de olyan is előfordult, hogy a dobogó mindhárom fokán nyíregyházi állt Kovács Péter mellett Lengyel Áron és Tajthy Milán személyében.

A lányoknál ugyanebben a korosztályban Sztruhár Jázmin volt a legeredményesebb. A négy nap nyíregyházi összesítése: 14 arany, 11 ezüst és 12 bronzérem. Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor.