Aláírásokat gyűjt a Jobbik-Konzervatívok a migránsmunkások betelepítése ellen

Aláírásgyűjtést indított a Jobbik-Konzervatívok – az ő megfogalmazásuk szerint migránsmunkások betelepítése ellen. Ezért tartott a párt országgyűlési képviselője, Z. Kárpát Dániel sajtótájékoztatót hétfőn délután Nyíregyházán.

Az újabb nagyobb beruházások, gyárak szerinte tömegesen vethetik fel a vendégmunkások érkezésének igényét, melyet veszélyesnek ítélnek. Ők a szülőföldön boldogulás jegyében azért küzdenek, hogy mindenki megtalálja a számítását itthon. A kényszerből kivándorolt fiatalokat szeretnék elsősorban hazacsábítani, és úgy látják, Magyarországon is van rengeteg olyan álláskereső, akik számára ingyenes átképzési programokkal olyan helyzetet lehetne teremteni, ami szükségtelenné tenné újabb vendégmunkások meghívását.