Aktív Iskola program a Bemben

A Magyar Diáksport Szövetség idén is megrendezi az Európai Diáksport Napját, amely idén az Aktív Iskola programjának indításával esett egybe. Ezen a napon rendszerint 1400 iskolában több mint 250.000 gyermeket mozgatnak meg országszerte, és több mint 3 milliót Európa-szerte. Nyíregyházán több iskola csatlakozott a programhoz, a Bem Iskolában pedig számos mozgásforma közül választhattak a diákok. A nemzetközi esemény arra ösztönzi a kontinens fiataljait, hogy ezen a napon lehetőleg mozogjanak minél többet, és maradjanak aktívak egész életükben. A Bemben sok gyerek sportol rendszeresen. Az Aktív Iskola rendszer tesztelése az elmúlt tanévben 74 iskola bevonásával zajlott, idén pedig már 300 intézményben került bevezetésre. A Bemben a Fatum Nyíregyháza röplabdásaival is találkozhattak a gyerekek. Lászlop Alexandra válogatott játékosnak sokat adott a sport. A Nyíregyháza Spartacus labdarúgói közül is többen részt vettek az eseményen. A kutatások szerint a mozgást támogató iskolai környezetben a diákok bizonyíthatóan szívesebben járnak iskolába, könnyebben tanulnak és jobb jegyeket is szereznek, jobb közösséget alkotnak, kezdeményezőbbé válnak az iskolai programokban, továbbá javul magatartásuk, társas kapcsolataik és az iskolai légkör egyaránt.