Adventi lázban Nyíregyháza! – Pénteken érkezik a Város Karácsonyfája a Kossuth térre

Adventi lázban Nyíregyháza! – Pénteken érkezik a Város Karácsonyfája a Kossuth térre

A város fenyőfáját Szenczi Ferenc a Nyíregyháza, Tenisz utca 23. szám alatti udvaráról ajándékozta a városnak, mely november 16-án 10:30-11:00 óra között kerül végleges helyére, a Takarékpalota előtti főtérre.

A lucfenyő 16 méter magas, közel harminc évig volt dísze a Szenczi család udvarának.

A fenyő kivágása, daruzása, a főtéren történő felállítása, valamint rögzítése a Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság segítségével történik.

A fenyő szállítását a Nyíregyháza Rendőrkapitányság biztosítja a következő útvonalon: Nyíregyháza, Tenisz u. 23. – Alkotás utca – Tiszavasvári út – Mező utca – Széna tér – Északi krt. – Erdő sor – Ferenc krt. – László utca - Hunyadi út – Bocskai út - Kossuth tér.