A Tudomány: Válaszok a regionális kihívásokra

Az észak-alföldi régió, ezen belül elsősorban a szabolcs-szatmár-beregi térségre jellemző társadalmi kihívásokról, az elmúlt évek tudományos kutatásainak eredményeiről, az időskori és a munkaerőpiaci kihívásokról, az egészségügyi ellátás aktuális kérdéseiről számolnak be tudományos előadásokon a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karának szakemberei 2023. november 24-én, pénteken 13 órától az ETK-án. A Magyar Tudományok Ünnepe rendezvényhez kapcsolódó eseményt a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kara, az MTA DAB Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Szakbizottságának Életmód és Egészségkutatások Interdiszciplináris Munkacsoportja, valamint a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Önkormányzat közösen szervezi.

A rendezvényen előadást tart:

Móré Marianna dékán, DE Egészségtudományi Kar

Rusinné Fedor Anita általános és tudományos dékánhelyettes, DE Egészségtudományi Kar

Láczay Magdolna professor emeritus, DE Egészségtudományi Kar

Szoboszlai Katalin egyetemi docens, DE Egészségtudományi Kar

Sárváry Attila tanszékvezető, Egészségtudományi Tanszék, DE Egészségtudományi Kar

Helyszín: Torony I. emeleti előadó, Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar (Nyíregyháza, Sóstói út 2-4.)

Időpont: 2023. november 24., péntek 13 óra