A Szászcsávási Zenekar Nyíregyházára látogat és még a talpalávalót is ők húzzák!

Március 2-án, szombaton a méltán világhírű SZÁSZCSÁVÁSI ZENEKART látják vendégül a Kölyökvárban!

A zenei ínyencek és igényes táncosok számára is különleges élményeket kínáló koncert műsorában közreműködik a csávási magyar táncanyag két táncmestere, Gyémánt-Csontos Lívia és Gyémánt Ádám, valamint a csávási cigány táncanyag két helyi, fiatal mestere, Ugyan Dorka és Fogas Domonkos kétszeres Gyöngygalléros és Ezüstpitykés ifjúsági táncos szólisták, a Nyírség Táncegyüttes táncosai.

A koncert utáni táncházban este 10-ig a csávási táncok mellett helyi és erdélyi táncrendek is táncolhatók!

Napközben 10-17 óráig a Megyei Szakmai Továbbképzés ifjúsági és felnőtt táncosai tanulhatják a szászcsávási magyar táncanyagot a Gyémánt-házaspár kurzusán, ugyancsak a Kölyökvárban!

Az egész napos program a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Néptánc Egyesület (SZSZBMNE) szervezésében valósul meg a Hagyományok Háza Hálózat, a Csoóri Sándor Alap és a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásával.