A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórházban is megjelent a koronavírus
A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórházban is megjelent a koronavírus

Egy urológus kapta el a fertőzést, az ellátás folytatódik.

Enyhe légúti tünetekkel jelentkezett vizsgálatra a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei kórház egyik urológus szakorvosa, és a PCR-teszt megállapította a fertőzést – írta a hvg.hu érdeklődésére a kórház sajtóosztálya.

A járványügyi szakemberekkel és a szakmával egyeztetve azonnali intézkedéseket hoztunk, annak érdekében, hogy a szoros kontaktok mielőbbi azonosítása megtörténjen, a bent fekvő betegek megfigyelése a járványügyi szempontok szerint történjen”

– közölték.

Az új betegek felvételét átmenetileg felfüggesztették, de a sürgős urológiai ellátást biztosítják. Az osztály Szabolcs-Szatmár-Bereg megye egyetlen urológiai fekvőbeteg-osztálya.

Az osztályon dolgozók és a fertőzöttel kapcsolatba került többi alkalmazott tesztelése megtörtént. Négy orvos esetében rendeltek el járványügyi megfigyelést. A betegek ellátását ennek ellenére tudják folytatni.

hvg.hu