A Nyíregyházi Állatparkban még a jegesmedve is fogászhoz jár!
Folyton begyulladt a hím jegesmedve szemfoga, ezért el kellett távolítani.
Fiete, a 10 éves Németországban született hím jegesmedvének egy fiatalkori fogsérülés miatt a bal felső szemfoga nem fejlődött megfelelően, gyengébb szerkezetű lett így rendszeresen begyulladt, ennek következtében az állat ajkai és orra is felduzzadt. A problémát úgy szüntették meg, hogy a Nyíregyházi Állatpark állatorvosi csapata a 9 cm-es szemfogat eltávolította.
A beavatkozásra március 24-én került sor, ekkora lehetett ugyanis az európai team-et, megszervezni. A 10 főből álló műtéti csapatot a lengyel dr. Jerzy Gawor és dr. Daria Ziemann vezette, hozzájuk csatlakozott két magyar doktor, dr. Tretter Olga és dr. Alföldi Rozália.
Az aneszteziológiai team a Nyíregyházi Állatpark állatorvosi csapata alkotta, dr. Biácsi Alexandra vezetésével és a Pannon Lógyógyászati Kft. két szakemberével, akik az altatógépet biztosították. A 2.5 órás beavatkozás végén a fogat komplikáció mentesen sikerült eltávolítani. Fiete másnap reggel már elfogadta a takarmányt, a műtét után szükséges gyógyszerekkel együtt. A maci még néhány napig az elkülönítő kifutóban úszkál, de pár hét múlva a nagyközönség is újra láthatja.


