A Munkáspárt véleménye szerint az illegális migrációt mindenképpen meg kell állítani

A Munkáspárt véleménye szerint az illegális migrációt mindenképpen meg kell állítani

Rendkívüli az idei választás az Európai Unióban – ezt mondta Thürmer Gyula kedden Nyíregyházán.

A Magyar Munkáspárt elnöke sajtótájékoztatóján kifejtette: az elmúlt napok ausztriai eseményei megmutatták, milyen könnyű a liberális tőkének megdönteni egy olyan kormányt, amit saját népe demokratikus alapon választott. Ez egyben arra is rámutat, hogy mennyire fontos az országok szuverenitását, önállóságát megőrizni, hogy saját maguk döntenek a sorsukról. A Munkáspárt Európa jövőjét a népek demokratikus együttműködésében látja, ezért újra kell gondolni az EU alapszerződéseit, biztos garanciákat beépítve arra, hogy a bankok, a milliárdosok felett az európai népek ellenőrzést gyakoroljanak. Az ukrán határmentiség kapcsán megjegyezte: a Munkáspárt békés Európában érdekelt, és a megállapodás, együttműködés hívei, Oroszországgal is. Az elnök szerint ők az egyetlen baloldali párt Magyarországon, amely baloldali, nemzeti és egyben ellenzéki programmal lép a választók elé. Thürmer Gyula azt mondta: garanciák kellenek arra is, hogy minden ország saját maga dönthessen arról, kiket fogad be és kikkel nem kíván együtt élni.

Thürmer Gyula, a Magyar Munkáspárt elnöke kiemelte:

Fogadja be Európa a menekülteket, akiket üldöznek, de maga dönthessen arról, hogy mit tesz azokkal, akik a jobb élet reményében érkeznének Európa, adott esetben Magyarország területére. A mi jogunk kell, hogy legyen az, hogy eldöntsük, kikkel, és hogyan éljünk együtt. A Munkáspárt véleménye szerint az illegális migrációt mindenképpen meg kell állítani, egyidejűleg meg kell őrizni Európa népeinek, és mindenekelőtt a magyar népnek az identitását, nyelvét, kultúráját és szokásait.