A második menet - ezúttal a Kaposvár örülhetett a mérkőzés végén

A második menet - ezúttal a Kaposvár örülhetett a mérkőzés végén

A hét elején aranyszettben legyőzte a Kaposvárt a Fatum Nyíregyháza a női röplabda Magyar Kupában, pénteken pedig már az Extraligában találkozott a két csapat a Continental Arénában. Ezúttal a mieink kezdtek jobban, de a vendégek szívósan tapadtak, így csak a hajrá döntött az első szettben. Lymareva egymás után többször is pontosan támadott, így a Nyíregyháza meglépett ellenfelétől, és 25-19-re nyerte a játékrészt. Az már ekkor is látszott, hogy a Kaposvár nem adja majd meg könnyen magát, és a második játszmában jól is játszottak a somogyiak. Klisura és Djuric többször is hibára késztette a nyíregyháziakat, Tálas pedig jó labdákkal szolgálta ki a társakat. Váratlanul sima lett a szett, 25-13-ra nyerte a Kaposvár, és ezzel egyenlített. A harmadik játékrész volt a legizgalmasabb. Lymareva szerepét Varga vette át, többször is sikeresen támadott, és Pintér is jól fejezte be az akciókat. A vendégek azonban továbbra is magabiztosan röplabdáztak, és a végjátéknál pontosabbak voltak, így 25-22-re hozták a játszmát. A negyedikben már az eddig pihenő Francescot - aki pénteken megkapta a magyar állampolgárságot, és ettől kezdve nem számít légiósnak - és Pilart is bevetette Hollósy László, de ezúttal ők sem tudták megállítani a jó formában játszó kaposváriakat. Végül 3-1-re nyerte a találkozót a vendég gárda, így a bajnoki meccs végén most ők örülhettek. 

Fatum Nyíregyháza - 1. MCM -Diamant Kaposvár 1-3 (19, -13, -22, -18)

Nyíregyháza: Koseková, Vasileva, Varga, Pintér, Lászlop, Lymareva 

Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Pilar, G. Francesco, Szabó L., Lohmann

Hollósy László vezetőedző: - Ma vereséget szenvedtünk egy jó csapattól. A találkozónál figyelembe kellett venni, hogy kedden már újabb CEV Kupa mérkőzés vár ránk, szerettem volna rotálni a játékosokat, hogy frissek legyenek, így mindenki lehetőséget kapott.