A középmezőnyben zárt az Aqua SE - véget ért az NB-II-es bajnokság

A középmezőnyben zárt az Aqua SE - véget ért az NB-II-es bajnokság

A 25 fős bajnoki mezőnyből a 12. helyen zárta a 2018/19 –es bajnoki szezont az Aqua Se Felnőtt Férfi vízilabda csapata miután a sikeres alapszakasz után a 9-12. helyért küzdhetett a csapat a rájátszásban. A felnőtt országos bajnokság harmadik vonalában az ellenfelek igen jó erőt képviselnek Soprontól-Szegedig és szinte minden csapatban rutinos, több éves múlttal rendelkező "öreg rókák" és fiatal tehetségek alkotják a csapatokat. A bajnokság színvonala ennek köszönhetően igen erős, amit az is bizonyít, hogy több vízilabda fellegvár(Budapest, Eger, Szeged, Szentes, stb.) is indít csapatokat a nemzeti bajnokság harmadik vonalában.

Június 01-én szombaton Nyíregyházán zárta bajnoki szereplését az Aqua Se Férfi Felnőtt vízilabda csapata. A hét év után újra a nemzeti bajnokságban szereplő gárda derekasan vette az akadályokat alap és középszakaszban is, és a rájátszás utolsó "ütközetében" hazai pályán biztosíthatta be eredményes bajnoki szereplést. Bár a mieink két utolsó hazai mérkőzésüket szoros küzdelemben elveszítették, így is a 12. helyén végeztek, ami a 25 fős országos mezőnyben dicséretes teljesítmény figyelembe véve azt, hogy a meccseken serdülő és ifi játékosok is szóhoz jutottak, gólokkal segítve a csapatot.

Hétvégi eredmények:

AQUA SE- Bertók Szentes  5-7
AQUA SE - SE VK 6-7

A bajnokságot a fővárosi Oázis Sport Club nyerte, míg az Aqua SE a 25 fős bajnoki mezőnyből a 12. helyen zárta szezont.
1. Oázis Sport Club         
2. TVSE                
3. SZUVTE BT    
4. Váci VSE
5. Egri Vízmű Sport Club              
6. Koelner-Csongrád     
7. Dr.Synergy-Miskolc Vízilabda SC         
8. Soproni VSE
9. Vidám Vízilovak vsc   
10.Semmelweis Egyetem            
11.Bertók Szentes          
12.AQUA SE Nyíregyháza

13.Százhalombattai Vízilabda
14.Szentesi Vízilabda Klub
15.Ceglédi VSE
16.Győri Vízisport Egyesület
17.Kecskeméti Vízilabda Egyesület         
18.Poseidon VSE             
19.PVSK-PTE ÁOK           
20.MAFC-BME 
21.Fehérvár Vízilabda Sportegyesület   
22.Szegedi Vízilabda klub            
23.Erzsébeti Spartacus Munkás Testedző Kör    
24.Gyöngyösi Alligátorok Vízilabda Club               
25.Balaton Vízilabda Klub