A katonadalok világába repítették az érdeklődőket a Bencs Villában

A katonadalok világába repítették az érdeklődőket a Bencs Villában

A Bencs Villában az elmúlt héten Szilágyi Szilárd és Pelyhe Zsuzsa a katonadalok világába repítették az érdeklődőket.

 

Kedd este, 17.30-tól rövid bevezető után felcsendültek az első sorok. Az este középpontjában a magyar népdal zongorakíséretes átiratai álltak, hiszen hazánk népdalaiban mély nyomot hagytak a szinte folyamatosan dúló háborúk.

Szilágyi Szilárd 1990 óta jelen van a város zenei életében. Közel 30 éve tanít éneket a Krúdy gimnáziumban, a Banchieri Ének­együttes tenorjaként több mint 25 éve énekel.

A zongorakíséretről Pelyhe Zsuzsa, a Móricz Zsigmond színház énekes korrepetitora gondoskodott.

Kettejük minőségi munkáját elismerően fogadta a közönség. Az igazi katonahangulat megkoronázásaként egy közös énekléssel zárták az estét, hiszen az iskolás évek emlékeiből mindenkinek ismerősek lehettek „A jó lovas katonának...” kezdetű sorok. - tájékoztatta szerkesztőségünket Körtvélyfáy Zsófia szervezési koordinátor.