A hosszabbításban dőlt csak el - nagy csatát vívtak a kosarasok

A hosszabbításban dőlt csak el - nagy csatát vívtak a kosarasok

A férfi kosárlabda NB-I/B Piros csoportjában a Nyíregyháza Blue Sharks a Veszprémet fogadta az elődöntő második meccsén. Az elsőt a vendégek nyerték a két nyert találkozóig tartó párharc során, így ők szerették volna a Continental Arénában kiharcolni a döntőbe kerülést. Jól is kezdtek, de a Cápák felzárkóztak, ezzel együtt az első negyedet a Veszprém nyerte. A folytatásban sem sikerült ledolgozni a hátrányt, fordulás után viszont lényegesen harcosabb lett a Nyíregyháza, és Mokánszki hármasával másodpercekkel a vége előtt sikerült egyenlíteni. Jöhetett a hosszabbítás, itt a végén vitatható ítéleteknek is köszönhetően büntetőket dobhattak a vendégek, és megnyerték a találkozót, így a döntőbe jutottak. 

Nyíregyháza Blue Sharks-Veszprém 100-104 (16-24, 24-26, 29-22, 22-19, 9-13)

Blue Sharks: Bus 8, Harmon 29/15, Fazekas 15/9, Bazsó 13/6, Tóth 8. Csere: Mokánszki 8/3, Czura 17/6, Sitku M. 2, Oláh.

vezetőedző: Siska János.