87 gól vízilabda meccsen

87 gól vízilabda meccsen
A nyíregyházi Aqua SE vízilabda csapata négy találkozón közel száz találatig jutott.

Debrecenben rendezték a vidékbajnokság gyerek II (2001-) korosztályának fordulóját, melyet az AQUA SE a tabella 3. helyén várt. Nehezen lendült bele a csapat a Kolozsvár elleni meccsbe, az ellenfél nagydarab centerei sorra lőtték az akciógólokat, és csak a védekezés átszervezése után sikerült őket kivonni a játékból. Az első félidő még szoros eredménnyel zárult (9-6), de a második félidei javuló játék, Spák Csanád és Molnár Kristóf remek góljai megtörték a román csapat lendületét és a vége sima nyíregyházi győzelem lett. (20-9)

AQUA SE Nyíregyháza - Viitorul Cluj 20-9 (3-2,6-4,6-1,5-2)
Gólszerzők: Molnár Kristóf 8, Spák Csanád 6, Pethe István 4, Vetési Szabolcs, Lipták Milán

A Zemplén mindig kellemetlen ellenfél, különösen akkor, ha az AQUA SE nem játszik jól. Eladott labdák, kimaradt ziccerek sora kellett ahhoz, hogy ez a mérkőzés végig szoros maradjon. A döntő pillanatokban mindig sikerült ugyan ellépni 2-3 góllal, de ilyen pontatlanul már régen játszott a csapat.

Zempléni Vízilabda Klub - AQUA SE Nyíregyháza 12-17 (2-4,4-4,3-5,3-4)
Gólszerzők: Molnár Kristóf 5, Pethe István 4, Spák Csanád 3, Lipták Milán 2, Vetési Szabolcs 2, Kedves Iván

Ezzel a két győzelemmel az AQUA feljött a tabella 2. helyére, igaz a váci csapat egyel kevesebb mérkőzést játszott.

Gólparádé Gyöngyösön

Március utolsó hétvégéjén Gyöngyösön szállt vízbe az AQUA SE 2002-es korosztálya, hogy az Észak-keleti Liga Kupa soron következő fordulójában szerepeljen a Kazincbarcika és a Miskolci EAFC csapatai ellen. A nyíregyházi csapat igazi esélyeshez méltón játszott, és nagy gólarányú győzelmekkel ünnepelte Kántor Gábor edző születésnapját. 

Kazincbarcikai Delfin VK - AQUA SE Nyíregyháza 4-19 (0-5,0-4,1-5,3-5)
Gólszerzők: Cserpák Zalán 8, Lipták Milán 5, Lamos Balázs 2, Szanics Gergely, Kedves Iván, Pethe Noémi, Molnár Máté

AQUA SE Nyíregyháza - Miskolci EAFC 31-3