23 pontos előny is kevés volt
Az utolsó negyed előtt még vezetett a Marso Nyíregyháza a Körmend ellen.

A Nyíregyháza új igazolását, Marcus Ware-t is bevetette a friss kupagyőztes Körmend ellen a férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában. Jól is játszott a légiós, és a hazai csapat meglepetésére korán húszpontos előnyt szerzett. Sőt, a harmadik negyedben már 61–38 is volt az állás, ám ekkor nagy hajrába kezdtek a vendégek. McKinney-Jones három triplát dobott, és 16–0-ás rohammal felzárkózott a Körmend, majd a vezetést is átvette, és végül megnyerte a találkozót.

Marso Nyíregyháza–Egis Körmend 84–90 (32–21, 16–14, 23–20, 13–35)

Nyíregyháza: Bus 7/3, UNRUH 27/18, Miller 14/6, WARE 16, Krisztanovics 10. Csere: Szavics 3/3, Nagy K. 1, Kósa 6/6.

Körmend: PETTY 13/3, CHANNELS 17/3, MCKINNEY-JONES 30/9, Tóth N. 4, Duinker 10. Csere: Ferencz 9/6, Lakosa 2, Farkas 5.

Sitku Ernő szakmai igazgató, Nyíregyháza: – Ezt a meccset nyernünk kellett volna...