2019-ben is kiváló az Igrice – Elképesztő siker a minősítő versenyen!

2019-ben is kiváló az Igrice – Elképesztő siker a minősítő versenyen!
Az Igrice Néptáncegyüttes a legmagasabb elismerést vívta ki a hétvégén megrendezett szakmai minősítő versenyen

2019-ben a Martin György Néptáncszövetség új típusú minősítő fesztivált indított, ahol a táncegyüttesek az ország 3 különböző helyszínén (Kisújszállás, Nyíregyháza, Veszprém) megrendezett szakmai versenyen 15-25 perces műsorokkal, 5 fős zsűri előtt mérik össze tudásukat.

A zsűri a részletes szakmai értékelés mellett 3 címet ítélhet oda: emléklappal, nívódíjas együttesként vagy kiemelt nívódíjas együttesként távozhatnak a versenyzők.

A nyíregyházi Igrice Néptáncegyüttes ezúttal is elnyerte a szakmai zsűri legmagasabb elismerését, a legjobbaknak járó "Kiemelt Nívódíjas Együttes" címet viselhetik ezentúl a Váci Mihály Kulturális Központban megrendezett minősítő fesztiválon nyújtott teljesítményük alapján.

A zsűri tagjai: Spisák Krisztina, Szűcs Gábor, Makovinyi Tibor, Demarcsek György és Falusi László.