120 éves a nyíregyházi katolikus székesegyház orgonája, meg is szólaltatják az Orgonák Éjszakáján!

Nyíregyházán, a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházában az idei Orgonák éjszakáján Hajdók Judit orgonajátéka, Réthy-Fercsik Szilvia énekhangja, valamint Számel Bálint csellóműsora kápráztatja el a közönséget többek közt Bach, Liszt Ferenc és még sok más híres művész darabjával.

ELŐADÓK:

Hajdók Judit - orgona

Réthy-Fercsik Szilvia - ének

Számel Bálint - cselló

MŰSOR:

Esterházy Pál: Harmonia caelestis – Veni Sancte Spiritus -aria francia orgonatételek XIV. Lajos udvarából : Grigny, Copuerin, Marchand Buxtehude: d-moll Passacaglia Bux WV 161 Bach: Pünkösdi kantáta – Mein glaubiges Herze – ária Bach: G-dúr Cselló szvit – Sarabande Marcel Dupré: Szimfonikus passió op. 23 – Születés Lisznyay-Szabó Gábor: Szent István-fantázia Antalffy-Zsiross Dezső: Nachtlied Liszt Ferenc: Klänge aus dem 13. Psalm (B. Sulze átirata) Théodore Dubois: In Paradisum Louis Vierne: Westminsteri harangjáték