Link küldése Link küldése

Városi Sportgála - jutalmazták a legjobb sportolókat, edzőket, iskolákat




2017.11.30.


A hagyományokhoz hűen idén is megrendezték a Sportgálát Nyíregyházán. 


 

Sikeres éve volt a 2017-es a nyíregyházi sportnak. Számos nemzetközi vidalon szerepeltek jól a város versenyzői, akiket a hagyományos Sportgálán köszöntöttek. A díjátadón Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Dr. Kovács Ferenc polgármester adta át a legjobbaknak járó elismerést. 

 

További képekért kattintson a fotóra!

Fotó: Szarka Lajos

 

I. A város sportjáért díjak 

Az év sportolója: Helebrandt Máté atlétika VB 6. , magyar bajnok
edzője: Pokrovenszki József

Az év para sportolója: Veres Amarilla vívás VB kard egyéni 3. párbajtőr egyéni 5., csapat 3.
edzője: Pákey Béla

Az év utánpótlás sportolója: Szikszai Róbert atlétika Universiade 3. hely
edzője: Kerekes László

Az év senior sportolója: Dr. Szokol Dianna úszás Masters VB nyílt vízi úszás 3000m 2. hely, 400m és 800m 2. hely
edzője: Gyula Sándor

Kiemelkedő nemzetközi eredményeiért: Fucsovics Márton tenisz 
edzője: Sávolt Attila

 

További képekért kattintson a fotóra!

Fotó: Szarka Lajos


II. A kiemelkedő nemzetközi eredményeket elért sportolók és edzőik 

Hatházi Dóra úszás EYOF 4x100m vegyesváltó 2.,4x100m vegyes 3.
edző: Gyula Sándor

Papp Klaudia kosárlabda 3x3 VB 2. hely
edző: Farkasinszki Gyuláné

Kovács Richárd ökölvívás U22 EB 5. és Felnőtt EB 5.
edző: Nagy Lajos

Tarjányi István kerekesszékes vívás VB párbajtőr csapat 5. kard csapat 7. hely,
edző: Pákey Béla

Závaczki Bálint golf magyar és osztrák bajnok, szerb junior Open bajnok, bolgár felnőtt Open bajnok, macedón felnőtt Open bajnok, 82-szeres válogatott. A világranglistán a legmagasabban jegyzett magyar golfozó.

edző: Závaczki Zsolt

ifj. Szabó Gábor lovaglás Világkupa 7. hely, Timpex LK
elnök: Tárbály István

 

További képekért kattintson a fotóra!

Fotó: Szarka Lajos

 

III. A Város sportjáért 2017-ben végzett kiemelt támogatásukért és példaértékű társadalmi szerepvállalásukért járó díjak 

Electrolux Lehel Kft - Alessio Bonfanti gyárigazgató

Hübner-H Kft.- Ingo Heerdt ügyvezető ig. és Dobi József gazdasági igazgató

KisSzabó Kft. - Dr. Kissné Szabó Gabriella ügyvezető igazgató

IV. Városi diák-és szabadidős sportrendezvényeken legaktívabb iskolák

Nyíregyházi Bem József Általános Iskola
igazgató: Dr. Baloghné Mester Éva

Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium
igazgató: Kovács Ágnes

Arany János Gimnázium, Általános Iskola ás Kollégium Zelk Zoltán Angol és Német Kéttannyelvű Tagintézménye
tagintézmény vezető: Medve Róbert

V. Sportágak díjazottai, csapataik és egyesületük legjobbjai:
I. KIEMELT CSAPATSPORTÁGAK LEGJOBBJAI

Női röplabda: Tóth Fruzsina FATUM-Nyíregyháza NBI-s csapat legjobbja
edző: Horváth András

Női kosárlabda: Papp Klaudia Nyíregyházi Kosársuli Utánpótlás Kosárlabda Egyesület NB I/B-s csapatának legjobbja, edző: Farkasinszki Gyuláné

Női kézilabda: Torkos Hanna Kölcsey DSE NB II-es csapatának legjobbja edző: Hadobás István

Női labdarúgás: Szűcs Éva Nyírség Női Sport Club legjobbja
edző: Kósa János

Férfi kézilabda: Varga László Nyíregyházi Kézilabda Klub NB I/B-s csapatának legjobbja, edző: Bécsi János

Férfi kosárlabda: Bus Iván Nyíregyházi Élsport Kft NB I/B-s csapatának legjobbja, edző: Siska János

Férfi labdarúgás: Kártik Bálint Nyíregyháza Spartacus FC legjobbja
edző: Lucsánszky Tamás 

 

II. EGYÉB CSAPAT- ÉS EGYÉNI SPORTÁGAK LEGJOBBJAI

Amerikai foci: Tóth Gábor Nyíregyháza Tigers Amerikai FC csapatának legjobbja, elnök/ csapatvez.: Dr. Szépe József

Ülőröplabda: Kertész Róbert Nyíregyházi Sportcentrum ülőröplabda csapatának legjobbja, edző: Erdősné B. Erika

Vízilabda: Molnár Kristóf AQUA SE serdülő csapatának legjobbja edző: Kántor Gábor

Teke: Mogyorósi Péter Nyíregyházi Teke Klub szuperligás
csapatának legjobbja, edző: Hacker Dezső

Asztalitenisz: Laskai Írisz válogatott asztaliteniszező, Női Asztalitenisz Club, edző: Dorogi János

Lövészet: Vareha Attila Nyíregyházi Polgári Lövész Egyesület válogatott sportlövője, edző: Veres Andrea

Kerékpár: Sárosi Endre Vini Bike Egyesület legeredményesebb versenyzője, edző: Kiss Áron

Kick-box: Gönczi Alex Gönczi Team VK 1. hely
edző: Gönczi János

Fitness: Elek Nikoletta Junior EB 1. hely
edző: Balogh Antal


VI. A Nyíregyházi Sportcentrum díjazottai 


A NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM díjazott szakemberei:

1. Pokrovenszki József atlétika Helebrandt Máté edzője
2. Gyula Sándor úszás Hatházi Dóra, Cserfalvi Olaf edzője
3. Vajda Tamás kosárlabda U-14-es férfi csapat edzője
4. Nagy Attila röplabda A női ifi és junior csapat edzője
5. Bécsi János kézilabda A junior férfi NBI B-s csapat edzője

 

NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM bajnokai:

Egyéni:

1. Helebrandt Máté atléta gyalogló 20 km –n felnőtt bajnok 1:23,11
edzője: Pokrovenszki József

2. Bakosi Péter atléta magasugró fedettpályán felnőtt bajnok 219 cm
szabadtéren felnőtt bajnok 216 cm
edzője: Bakosi Béla

3. Zsiga Kinga atléta diszkoszvető téli dobó OB-n bajnok 33,83 m
szabadtéren ifjúsági bajnok 38,99 m
edzője: Kerekes László, Cserpák Róbert

4. Tucsa Veronika atléta súlylökés U-23-as bajnok 11,77m
edzője: Kerekes László, Cserpák Róbert

5. Osváth Krisztina atléta 800m U-23-as bajnok 2:13,7
edzője: Széles Imre

6. Leveleki Bence atléta hármasugrás fedettpályán ifjúsági bajnok 14,90m
szabadtéren ifjúsági bajnok 14,66 m
edzője: Bakosiné Szenczi Erika, Bakosi Béla

7. Hatházi Dóra úszó 100m pillangó Serdülő bajnok
edzője: Gyula Sándor

8. Cserfalvi Olaf úszó 400m vegyes Gyermek bajnok
200m vegyes edzője: Gyula Sándor
200m pillangó
100m pillangó

Csapat:

1. Nyíregyházi Sportcentrum junior kosárlabda csapata
Vezetőedző: Pethő Ákos
Edző: Siska János
A csapat tagjai: Fazekas Csaba, Demeter Ádám, Farkas Dániel, Pálosi György, Lakatos Balázs, Kánya Dániel, Vaskó György, Mokánszki Máté, Sitku Márton, Pollák Balázs, Bolden Immanuel, Nagy Dániel, Kurucz Ádám, T. Bodnár Balázs

2. Nyíregyházi SN Kft NB I B junior kézilabda csapata
Edző: Bécsi János
A csapat tagjai: Bécsi Ádám, Both Péter, Csabai Barnabás Gergely, Dobi Sándor, Dudás Roland, Fábián Vince, Ferenczi Rajmund, Fórizs Roland, Gönczi Dániel, Illés Tamás György, Krisztián Zsolt, Manazya Felicián, Mészáros Ákos, Mihályi Béla, Papp Péter, Pördi Patrik, Ruzsinszki Benjamin, Ruzsinszki Patrik, Sneider Bence, Szabó István, Szedlacsek János, Takács Zalán, Vitális István.

3. Nyíregyházi Sportcentrum ülőröplabda csapata
Edző: Erdősné Balogh Erika
A csapat tagjai: Domokos András, Peres János, Vitéz Gábor, Kovács Gábor,
Domina József, Kertész Róbert, Mányák Attila, Járási Ferenc, Erdős Zsófia

4. Nyíregyházi Sportcentrum ifjúsági 4x200m-s váltó csapata
U-18 országos csúcs! 1:31,6
Edzői: Széles Imre, Szalka Géza,Bakosiné Szenczi Erika, Bakosi Béla
A csapat tagjai: Leveleki Bence, Téglási Ákos, Kovács Máté, Béni Gergő

5. Nyíregyházi Sportcentrum fiú ifjúsági diszkoszvető csapata
Edzői: Kerekes László, Cserpák Róbert
A csapat tagjai: Tóth Balázs, Sipos Adrián, Tőkési Levente, Paulik Bence

6. Nyíregyházi Sportcentrum leány ifjúsági súlylökő csapata
Edzői: Kerekes László, Cserpák Róbert, Bakosi Béla
A csapat tagjai: Zsiga Kinga, Pinhasov Mirjam, Széki Dóra, Antal Enikő

7. Nyíregyházi Sportcentrum felnőtt atléta csapata
Edzői: Kerekes László, Cserpák Róbert, Bakosiné Szenczi Erika,
Bakosi Béla, Pokrovenszki József, Széles Imre,
A csapat tagjai: Szikszai Róbert, Helebrandt Máté, Bakosi Péter, Pál Robin,
Káplár János, Osváth Krisztina, Kerekes László, Zsiga Kinga,
Zajácz Petra, Tucsa Veronika, Balogh Csenge, Botos Boglárka

8. Nyíregyházi Sportcentrum fiú úszó 4x200m cápa gyorsváltó csapata
Edzői: Gyula Sándor
A csapat tagjai: Kovács Péter, Csernyik Dániel, Lengyel Áron, Tajthi Milán

A NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM bajnok versenyzők és csapatok edzői:

1. Kerekes László atlétika
2. Cserpák Róbert atlétika
3. Pokrovenszki József atlétika
4. Bakosi Béla atlétika
5. Bakosiné Szenczi Erika atlétika
6. Széles Imre atlétika
7. Szalka Géza atlétika
8. Pethő Ákos kosárlabda
9. Siska János kosárlabda
10. Bécsi János kézilabda
11. Erdősné Balogh Erika ülőröplabda
12. Gyula Sándor úszás

A NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM NONPROFIT KFT.  szabadidős rendezvényeinek  hosszú évek óta tartó önzetlen támogatásáért:
                                                   
KOVÁCS ÁGNES  a  VASVÁRI PÁL GIMNÁZIUM igazgatója.

BERENCSI JÁNOS   a BŐRDÍSZMŰ TRADE ügyvezető igazgatója

DANKÓ LÁSZLÓ a NYÍREGYHÁZI TELEVÍZIÓ szerkesztő-riportere

VII. Az iskolák jutalmazása

Városi pontverseny eredménye
Általános Iskolák kategória

I. Kategória .
1. Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda 2 350 pont
Igazgató: Gáll Ottó

2. Móricz Zsigmond Általános Iskola 934 pont
Vécsey Károly Tagintézmény
Tagintézmény vezető: Veres László

3. Arany J Gimn. és Ált Isk. Szőlőskerti Tagintézmény: 745 pont
Tagintézmény vezető: Tamás Csaba
II. Kategória.

1. Arany János Általános Iskola és Gimnázium 5 703 pont
Zelk Zoltán Angol-Német Kéttannyelvű Tagintézmény
Tagintézmény vezető: Medve Róbert

2. Móricz Zsigmond Általános Iskola 5 057 pont
Igazgató: Illés Zoltán

4. Kodály Zoltán Általános Iskola 3 725 pont Igazgató: Baloghné Németh Szilvia


III. Kategória.

1. Arany János Gimnázium és Általános Iskola 14 257 pont
Igazgató: Kantár Attila

2. Bem József Általános Iskola 4 857 pont
Igazgató: Dr Baloghné Mester Éva

3. Nyíregyházi Eötvös József Gyakorló Ált. Iskola és Gimn. 3 078 pont
Igazgató: Komáromi István

Középfokú iskolák

Testnevelési Gimnázium kategória:

1. Vasvári Pál Gimnázium 8 765 pont
Igazgató: Kovács Ágnes

Gimnáziumok:

1. Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium 6 722 pont
Igazgató: Chriszt Gyula

2. Nyíregyházi Arany János Gimnázium és Általános Iskola 6 169 pont
Igazgató: Kantár Attila

3. Nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium 3 811 pont
Igazgató: Márk Attila Olivér

Szakközépiskolák:

1. NYSZC Wesselényi Miklós Középiskola, Szakgimnáziuma, 4 590 pont
Szakközépiskolája és Kollégium
Igazgató: Pivonka Silvia

2. NYSZC Sipkay Barna Kereskedelmi és Vendéglátóipari 3 593 pont
Idegenforgalmi Szakgimnázium, Szakközépiskolája és Kollégiuma
Igazgató: Tóthné Zsigó Zita

3. NYSzC Vásárhelyi Pál Építőipari és Környezetvédelmi – 3 199 pont
Vízügyi Szakgimnáziuma
Igazgató: Barna Zoltán Gábor

Nyugdíjba vonuló testnevelő: Dr Szabó Antalné Zrinyi Ilona Gimnázium testnevelője
a torna sportágban kiemelkedő
eredményeket ért el


VIII. Országos diákolimpia bajnokainak jutalmazása 

Országos diákolimpia bajnokok:

EGYÉNI BAJNOKOK:

ATLÉTIKA LEÁNY V. korcsoport
Zsiga Kinga diszkoszvetés 41,35 m Vasvári Pál Gimnázium
Felkészítő: Kerekes László, Cserpák Róbert

ATLÉTIKA FIÚ III. korcsoport
Szabó Hunor 600m 1:33,68 Kodály Zoltán Általános Iskola
Felkészítő: Hajnal Mária

ATLÉTIKA LEÁNY II. korcsoport
Barna Bianka Dorottya mezei futás Eötvös József Gyakorló Általános Iskola
és Gimnázium
Felkészítő: Kelemen Olimpia

ATLÉTIKA FIÚ 
Alexa Mihály Arnold Nyíregyházi Bárczi Gusztáv Általános
Iskola
Felkészítő: Vécsei Attila

GRAPPLING FIÚ 85kg 

Hubicska Gábor NYSZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátói Idegenforgalmi, Szakgimnáziuma,Szakközépiskolája és Kollégiuma
Felkészítő: Halász Dávid

GRAPPLING FIÚ 70kg
Bánszki Dániel Jókai Mór Református Általános Iskola
Felkészítő: Halász Dávid

GRAPPLING FIÚ 45kg
Kálmán Patrik Jókai Mór Református Általános Iskola
Felkészítő: Halász Dávid

JUDÓ III. korcsoport
Krjucsov Valentin Eötvös József Gyakorló Általános Iskola
és Gimnázium
Felkészítők:Raus Tamás, Nagy István, Balogh Csaba

ÖKÖLVÍVÁS LEÁNY V. korcsoport NYSZC Széchenyi István Közgazdasági,
Berecz Gréta Informatikai és Szakgimnáziuma és Kollégiuma
Felkészítő: Molnár Bence

TOLLASLABDA FIÚ II. korcsoport NYÍLT-A
Szentpáli Marcell Arany J. Gimnázium és Általános Iskola
Zelk Zoltán Tagintézmény
Felkészítő: Jakabné Keul Andrea, Gönczi Andrea


Csapatbajnokságban első helyen végzett csapatok díjazása következik:
Díjakat átadja: Sitku Ernő és Baracsi Endre
CSAPATBAJNOKOK:

KISISKOLÁK CSAPATVERSENYE
Bethlen Gábor Gimnázium, Általános iskola Óvoda 2417 pont
A csapata tagjai:
Dobránszky Joel, Horváth Gábor, Tóth Dániel István, Tóth Noel Manfréd
Gunyecz Péter, Bíró Benett

Felkészítő: Tóth János, Gulyásné Czine Ildikó

RÖPLABDA LEÁNY V-VI. korcsoport
Vasvári Pál Gimnázium csapata
A csapat tagjai: Fejérvári Panna, Illyés Emese, Kujbus Fanni, Kundrák Eszter,
Ratkos Petra, Sitku Renáta, Szatmári Emese, Szerényi Gréta,
Szilágyi Csenge, Tóth Dalma, Tóth Fruzsina, Tóth Vanessza
Felkészítő: Szekér Lászlóné

ÚSZÁS „B” LEÁNY IV. korcsoport
Kodály Zoltán Ált. Iskola 4x50m gyorsváltó csapata.
A csapata tagjai:Garay Graciána, Gerle Zsuzsanna, Gincsai Lili,
Szabó Eszter
Testnevelő / Felkészítő: Kisgáti Istvánné, Hajnal Mária
AEROBIK BASIC UP4 TRIÓ KATEGÓRIA LEÁNY
Apáczai Csere János Általános Iskola
A csapat tagjai:Koncz Violetta, Szabolcsi Gréta, Sziszák Nóra
Felkészítő: Magyar D. Judit, Takácsné Gál Krisztina, Magyar D. Anna

AEROBIK BASIC UP2 TRIÓ KATEGÓRIA LEÁNY
Apáczai Csere János Általános Iskola
A csapat tagjai: Büdszenti Fanni, Szelestei Zsófia, Zagyva Eszter
Felkészítő: Magyar D. Judit, Takácsné Gál Krisztina, Magyar D. Anna


IX. Diákolimpia bajnok versenyzők és csapatok felkészítésében jelentős szerepet játszott testnevelők és edzők 

1. Kerekes László atlétika
2. Cserpák Róbert atlétika
3. Kelemen Olimpia atlétika
4. Hajnal Mária atlétika, úszás
5. Tóth János atlétika
6. Gulyásné Czine Ildikó atlétika
7. Vécsei Attila atlétika
8. Halász Dávid grappling
9. Raus Tamás judó
10. Nagy István judó
11. Balogh Csaba judó
12. Molnár Bence ökölvívás
13. Jakabné Keul Andrea tollaslabda
14. Gönczi Andrea tollaslabda
15. Szekér Lászlóné röplabda
16. Kisgáti Istvánné úszás
17. Magyar D. Anna aerobik
18. Magyar D. Judit aerobik
19. Takácsné Gaál Krisztina aerobik


X. Jó tanuló- jó sportoló címek


Általános Iskola

Leányok:

1 . Tóth Blanka Röplabda Bem József Ált. Iskola
Kitűnő tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság
7. hely

2. Szabó Eszter Úszás Kodály Zoltán Ált. Iskola
Kitűnő tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság
1. hely

3. Leskó Panna Röplabda Móricz Zsigmond Ált. Iskola
4,9 tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság
5. hely

Fiúk:
1. Tóth Dániel István Labdarúgás Bethlen Gábor Gimnázium Ált. Iskola,
Atlétika Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola
Kitűnő tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság
1. hely

2. Szabó Hunor Úszás Kodály Zoltán Ált. Iskola
Atlétika Kitűnő tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság
1. hely

3. Cserfalvi Olaf Úszás Arany J. Gimn. és Ált. Iskola
4,6 tanuló
Országos bajnokság
1. hely
Középiskola

Leányok:
1. Tóth Vanessza Röplabda Vasvári Pál Gimnázium
4,6 tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság 1. hely

2. Zsiga Andrea Kinga Atlétika Vasvári Pál Gimnázium
4,7 tanuló
Diákolimpiai Országos bajnokság 1. hely

3. Varga Fruzsina Kézilabda Kölcsey Ferenc Gimnázium
Kitűnő tanuló
NB II Junior Bajnokság
2. hely

Fiuk:
1. Pollák Nándor György Frizbi Krúdy Gyula Gimnázium
Kosárlabda Kitűnő tanuló
Országos Bajnokság
1. hely

2.Téglási Ákos Atlétika Nyíregyházi Eötvös Gyak. Gimn. és Ált. Isk.
4,9 tanuló
Diákolimpiai Országos Bajnokság
3. hely

3. Becser Dominik Tenisz Kölcsey Ferenc Gimnázium
Kitűnő tanuló
Diákolimpiai Országos Bajnokság
3. hely





« vissza

LEGOLVASOTTABB
Városi cégeink

További hírek ebben a kategóriában

A legjobb magyar, Fucsovics Márton jelenleg az 51. a férfi tenisz-világranglistán

Djokovic wimbledoni győzelmének köszönhetően újra bekerült a top tízbe.

Szpari edzőmeccsek - a Szolnokot legyőzte a csapat, este a Kisvárda következik

A felkészülési meccsekről szól a szombat a Spartacusnál

Díjátadás - ők az Intersport Városi Kispályás Bajnokság dobogósai

Több mint kétezer mérkőzést játszottak a csapatok

Grundbirkózás és sportágválasztó - hagyományos sportok a főszerepben

Július 21-én több programmal is várják a családokat

Center érkezett - Lászlop Alexandra a Fatum Nyíregyháza játékosa!

A női röplabdások vezetése több játékossal is megállapodott



Impresszum Írjon nekünk

© 2014. Város-Kép Nonprofit Kft. Minden jog fenntartva!

Vissza a lap tetejére
Város-Kép Nonprofit Kft.© 2014. | Minden jog fenntartva!