Úsznak a dinnyék Nagycserkeszen! Friss fotók a vihar utáni helyzetről!

Úsznak a dinnyék Nagycserkeszen! Friss fotók a vihar utáni helyzetről!

Alig négy hét és elkezdődik a várva várt dinnyeszezon a Nyíregyháza közeli Nagycserkeszen. A helyzet azonban jelenleg nem éppen kedvező: a vihar elérte a dinnyeföldeket is, jelenleg óriási tócsákban úszik a termés.

A görögdinnye egyet jelent a nyárral és a napsütéssel. A gazdák azt mondják, hogy már nem kell sokáig várnunk és megkóstolhatjuk az első hazait.

Várhatóan a szezon idén is Békésben indul, július második felében pedig már a Nyíregyháza közeli földeken is beérik a dinnye.

192 ezer tonna

2018-ban mintegy 4800 hektárról takarítottak be görögdinnyét a gazdálkodók, a termésmennyiség pedig 192 ezer tonna körül alakult. Nagycserkeszen ebből közel 100 hektáron termeltek dinnyét, ami 200 kamionnyi dinnyét eredményezett. A gazdák idén is bíznak a kedvező mennyiségben, azonban a csütörtök délutáni vihar elérte a táblákat.

Jelenleg úszik minden. Hogy a föld képes lesz-e elszívni ezt az óriási mennyiségű vizet, és megsínyli-e a növény, azt az elkövetkező napok időjárása nagyban meghatározza majd.