Újabb érmekért bunyóztak - Évente legalább 20 verseny

Újabb érmekért bunyóztak - Évente legalább 20 verseny
Újabb érmekért bunyóztak

EB bronz, bajnoki címek, medálok. Két éve alakult meg a Molnár Bence irányította Nyíregyházi Box Club, versenyzőik pedig már több rangos megmérettetésen letették a védjegyüket. Legutóbb például Egerben, ahonnan Sztupa Gergő, Vitál Dominika és Melegh Bernadett is érmekkel tértek haza.

Közel 20 ország 290 versenyzője vett részt a június 10–15. között, Egerben megrendezett Junior és Ifjúsági Nemzetközi Bornemissza Gergely Ökölvívó Emlékversenyen, amelyen megmérettették magukat a Nyíregyházi Box Club ökölvívói is. Négy győztes meccsel 2 bronzérmet (Melegh Bernadett és Vitál Dominika harmadik lett) és 1 ezüstérmet (Sztupa Gergő második lett) szereztek.

Évente legalább 20 verseny

A Nyíregyházi Box Clubban a serdülő korosztálytól egészen a felnőttekig foglalkozunk ökölvívókkal, persze a fő célunk az utánpótlás-nevelés, hogy minél több versenyen indulhassunk. Vitál Dominika például a közeljövőben a válogatottat fogja erősíteni, indul a Szófiai Európa-bajnokságon. Tavaly egyébként világbajnoki induló volt. Most ez a legfontosabb feladatunk, hogy őt felkészítsük az EB-re, valamint a magyar bajnokságra, de ezen felül is minden hónapban részt veszünk úgynevezett pofonpartikon – ezek kisebb versenyek –, valamint évente kb. 8–10 nagyobb versenyen is

– hangsúlyozta Molnár Bence.

Várják a jelentkezőket

A Nyíregyházi Box Club folyamatosan várja a csatlakozókat. Jelentkezni a club székhelyén, a Csaló köz 2. szám alatt lehet mindennap 15.00 és 21.00 között, valamint Facebookon. Bővebb információ: 06-30-509-6705