Tervezhetjük 2020-at! Mutatjuk a munkaszüneti napok listáját

Tervezhetjük 2020-at! Mutatjuk a munkaszüneti napok listáját
Fotó: Illusztráció

Bár még öt és fél hónap hátra van ebből az évből, a kormány már nyilvánosságra hozta a jövő évi munkaszüneti napok listáját. Jó hír, hogy lesznek most is háromnapos hétvégék, azonban annak már kevésbé örülhetünk, hogy március 15-e, Mindenszentek és Karácsony hétköznapra esik.

A jövő évben két négynapos hosszú hétvégénk lesz: az egyik az Államalapítás ünnepe után (augusztus 20-a csütörtökre esik), a másik pedig Húsvétkor (Nagypéntek április 10-én lesz, Húsvéthétfő pedig április 13-án).

Háromnaposak is lesznek

Mindezek mellett háromnapos hétvégék is lesznek, egészen pontosan három.  Rögtön az első májusban. Május elseje ugyanis 2020-ban péntekre esik. A második a hónap végén, illetve június elsején: Pünkösd ugyanis minden évben vasárnapra és hétfőre esik (idén május 31. és június 1.), így szombaton, vasárnap és hétfőn is pihenhetünk. A harmadik pedig októberben. Október 23-a péntek lesz jövőre.

Nem lesz extra szabadnap

Március 15-e és november elseje viszont vasárnapokra esnek, így akkor nem számíthatunk extra szabadnapokra.