Szerdán kiderül, milyen lesz jövőre a tél - Időjárásjósló hiedelmek

Szerdán kiderül, milyen lesz jövőre a tél - Időjárásjósló hiedelmek
Május elsejéhez egyéb, időjárásjósló és fölműveléssel kapcsolatos hiedelmek is tartoznak.

Május elseje, a munka ünnepe idén sajnos csak egy nap szünetet jelent, mert messze van a hétvégéktől – szerdára esik –, de a szabadnap akkor is szabadnap, ha nincs is hosszú hétvége. Ráadásul bőven elég arra, hogy kiderüljön, milyen lesz a jövő tél.

 

A magyar nyelvterület nagy részén május 1-jére virradó éjszaka állították, illetve állítják a májusfát a legények. A májusfa a természet megújhodásának a szimbóluma, de az udvarlási szándék bizonyítéka is. Egyfajta szerelmi ajándék. A lányok számára állított májusfa kivágása a legények feladata, titokban szerzik be, és állítják fel – illetve rögzítik a kerítésoszlophoz – az éj leple alatt. Általában színes szalagokkal díszítik.

 

Nem ajánlatos ilyenkor borsót vetni

 

Május elsejéhez egyéb, időjárásjósló és fölműveléssel kapcsolatos hiedelmek is tartoznak.

  1. E nap időjárása mutatja meg például, hogy milyen lesz a jövő tél.
  2. Ilyenkor nem ajánlatos borsót vetni.
  3. A májusi eső aranyat ér