Rally Nyíregyházán – Mutatjuk a belvárosi gyorsasági szakasz térképét

Rally Nyíregyházán – Mutatjuk a belvárosi gyorsasági szakasz térképét
Rally Nyíregyházán – Mutatjuk a belvárosi gyorsasági szakasz térképét

Európa legjobb rally-versenyzői készen állnak arra, hogy november 8-10. között, 16 év után ismét Magyarországon mérettethessék meg magukat. Még két hét, és érkezik az Európa-bajnokság.

November 8-án, pénteken este 6-kor városunk ad helyet a rajtceremóniának, valamint november 10-én, vasárnap déltől a belvárosi gyorsasági futamnak – 6 kilométeres táv, 3 kört kell majd teljesíteni –, illetve este a díjátadó ceremóniának és persze a szervizparknak is. A belvárosi gyorsasági szakasz a Kálmán utcából startol majd el. Ezt követően tovább folytatódik a Béla utcában, majd egy nagy kanyarral rátér a Szent István utcára, érinti a Luther házat, egy újabb nagy kanyart követően következik az Iskola utca és az Országzászló tér. A Kálvin tér érintését követően fordulnak rá a versenyzők a Zrínyi Ilona utcára. Következik a Luther utca, és végül a Bocskai utca hosszabb szakaszának teljesítését követően érnek be a célba.