Országos gyűjtéshez csatlakozott a Szabolcs Néptánc Egyesület és az Apróka csoport

Országos gyűjtéshez csatlakozott a Szabolcs Néptánc Egyesület és az Apróka csoport
Fotó: Facebook / Szabolcs Néptáncegyüttes

Kárpátalján több olyan kórház is van, ahol jellemzően újszülötteket vagy kisgyermekeket hagynak ott az erre kijelölt inkubátorokban, helyiségekben.

Az egészségügyi intézményeknek sok esetben sajnálatosan nincs arra elég kapacitásuk, hogy a legszükségesebbeknél többet tudjanak foglalkozni a kicsikkel, akiknek sokszor pelenkát és tápszert sem tudnak már venni. Az ő megsegítésükre egy országos kezdeményezéshez csatlakozott a Szabolcs Néptánc Egyesület. Az ’Így tedd Rá!’ elnevezésű ingyenes táncházukba várták a kicsiket és a szüleiket, ahol amíg a csemeték játszottak, táncoltak és énekeltek, addig a szüleik a kihelyezett gyűjtőbe – mindenki a lehetősége szerint –adakozhatott a kárpátaljai kórházakban hagyott gyermekek javára. Az este folyamán 64.500 forintot sikerült összegyűjteni, amit február 22-én  Budapesten, a Pedagógus Expón személyesen adnak át a kárpátaljai kórház képviselőinek.

Kapcsolódó galéria

"Így Tedd Rá!" táncház - jótékonysági foglalkozás