Ön mit tenne, ha megnyerné a lottót? - Izgalmas válaszok

Ön mit tenne, ha megnyerné a lottót? - Izgalmas válaszok
A luxusvillától a tengerentúli utakig

Valaki szombaton telitalálattal megnyerte az ötös lottó főnyereményét. Egészen pontosan 4,171 milliárd forintot. Ön mit tenne, ha egyik napról a másikra hirtelen milliárdos lenne? Erről kérdeztük az utca emberét.

 

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a mostani összeg a játék történetének harmadik legnagyobb főnyereménye: 2003-ban egy ötös lottózó 5,092 milliárd forintot vihetett haza, majd 2015-ben egy másik szerencsés 5,049 milliárdot. A 2003-as győztes szelvényt az eddigi leghosszabb halmozódás előzte meg: 38 héten keresztül nem volt telitalálat.

A luxusvillától a tengerentúli utakig

Luxusautó, luxusvillák, magánhelikopter, esetleg egy magánsziget? Mi lenne az a három dolog, amire költene, ha megnyerné az ötös lottót? Mielőtt megkérdeztük volna erről az utca emberét, ugyan voltak előfeltevéseink – valószínűleg a legtöbben azt válaszolják majd, hogy körbeutaznák a földet, és vennének egy drága autót –, de azért minket is értek meglepetések. Szinte kivétel nélkül ugyanis mindenki adakozna a milliárdos összegből, a befektetésen viszont csak két ember gondolkodna.

 

  1. Megkérdezett:

1.Vennék egy Toyota Lexust

2. Vennék egy lakást egy erdő közepén

3. Felmennék egy magas épületre és onnan elkezdenék szétszórni egy jó adag pénzt

2. Megkérdezett:

1. Befizetnék egy álomhajós útra. Elmennék Amerikába, de bejárnám Európát is

2. A nyeremény jelentős részét a gyerekeim útba indítására használnám fel

3. Beteg gyerekek szüleit segíteném

3. Megkérdezett:

1. Adnék pénzt az egészségügynek, ott is a gyerekosztálynak és onkológiának

2. Otthonokat hoznék létre időseknek

4. Adnék pénzt a családomnak, és persze saját célra is költenék

4. Megkérdezett:

1. A nyeremény felét eladományoznám rászorulóknak és gyerekeknek

2. Elutaznék főként Szibériába, Afrikába és Ausztráliába

3. Bulikat szerveznék

5. Megkérdezett:

1. Vennék egy csinos kis házat a Karib-térségben

2. Vennék egy autót, kifejezetten csak Mustangot

3. Ismerősöknek is adnék

6. Megkérdezett:

1 Adnék belőle a szűk családomnak, illetve jótékonykodnék

2. Befektetném ingatlanokba, illetve értékpapírba

3. Vennék egy hegyet

7. Megkérdezett:

1. Szüleimnek, testvéremnek, nagynénéimnek, keresztszüleimnek, unokatestvéreimnek, szomszédaimnak, illetve a barátaimnak adnék pár milliót, és feltétlenül egy beteg gyerekeken segítő alapítványnak is

2. Befektetném ingatlanokba

3. Utaznék

8. Megkérdezett:

1. Létrehoznék egy Alapítványt

 

Komoly traumaként élhetik meg szerencséjüket azok, akik hatalmas összegeket nyernek a lottón – állítják pszichológusok. Bár a külföldi példák valóban ezt az állítást támasztják alá, a magyar lottónyertesekről keveset tudunk, mert a legtöbbjük titkolja ezt.

Hogy milyen érzés lehet megütni az ötöst? A sorsolás után egy rövid ideig egészen biztosan felhőtlen a boldogság, de ezt általában a depresszió, és sokszor az öngyilkosság követi, na meg a kívánság: „Bárcsak sosem nyertem volna a lottón”.