Ön mit tenne, ha a gyöngyöspatai asszony helyében lenne és nyerne 25 millió forintot?

Ön mit tenne, ha a gyöngyöspatai asszony helyében lenne és nyerne 25 millió forintot?
Ön mit tenne, ha a gyöngyöspatai asszony helyében lenne és nyerne 25 millió forintot?

Az interneten is végigsöpört a hír, hogy a napokban egy gyöngyöspatai asszony 25 millió forintot nyert kaparós sorsjeggyel. A Blikknek a szerencsés családanya elmondta, hogy 8 gyermeke és 13 unokája van, a rokonság pedig körülbelül 500 fős, így jó helyre és jókor jött a pénz. Szeretné támogatni a fiatalokat, adományoznak a cigányságnak, valamint felújítják a házukat is. Ilyen történeteket hallva persze mindenki elgondolkodik azon, hogy mi lenne, ha pont velünk történne meg mindez és nekünk sikerülne összekaparni a milliókat? Gyors közvélemény-kutatást tartottunk.

 

„Bár jól hangzik a 25 millió forint, de valljuk be, nem olyan sok pénz, könnyen el lehetne költeni. Ha megnyerném, akkor vagy elraknám, és nem nyúlnék hozzá, esetleg vennék egy ingatlant és kiadnám, de az is megfordult a fejemben, hogy odaadnám egy egyesületnek, akik állatmenhelyet hoznának belőle létre. Nem szoktam lottózni, és sorsjegyet is csak egy évben egyszer veszek, azt is a játék élménye miatt. Ritkán szoktam pénzt nyerni. Ellenben tárgynyereményeket sokkal gyakrabban: párnát, törülközőt, és még fitneszbérletet is.” Szabina

 

„A 25 millió forintot biztosan azonnal befektetném. Hogy mibe, azt még nem gondoltam át, de valószínűleg kötvényekbe. Szoktam játszani szerencsejátékkal, a legnagyobb összeg, amit eddig nyertem, az tízezer forint volt. Ha azonban a lottón lenne ötösöm, akkor vennék egy házat Toscanában, jótékonykodnék is, és persze nem feledkeznék meg a családomról sem, ők is kapnának belőle.” Ilona

 

„25 millió forintot könnyen el tudnék költeni, bezzeg, ha a lottó ötös lenne az enyém, akkor élnék, mint hal a vízben. Rögtön elutaznék Szibériába, na meg persze jótékonykodnék is.” Attila

 

„25 millió forint? Abból sajnos a lányomnak még nem tudnék venni egy lakást Budapesten, de a nyereményt biztosan szétosztanám a gyerekeim között. Bár én nem szoktam játszani szerencsejátékokkal, de a férjem lottózik. Ha egyszer elhoznánk az ötöst, akkor első körben a testvéreimnek és azok gyerekeinek adnánk jelentősebb összegeket. Valószínűleg a milliárdok ellenére is hasonló életvitelt folytatnék, mint most: mindennap eljönnék dolgozni.” Mária

„Rögtön vennék egy lakást és körülbelül el is költöttem a nyereményt. A lottó ötösből viszont már jutna egy luxuskocsira, és anyukámnak egy új házra is. Viszonylag gyakran szoktam játszani, éppen az imént nyertem 3000 Ft-ot az egyik kaparós sorsjeggyel.” Katalin

 

„A 25 millió forintból egyértelmű, hogy vennék egy lakást a gyerekeimnek Debrecenben. A milliárdos lottónyereményből viszont adnék a beteg gyerekek szüleinek, befektetnék, és persze utaznék is. Lottózni egyébként rendszeresen szoktam, évek óta ugyanazokkal a számokkal. Eddig a legnagyobb nyereményem egy hármas találat volt.” Éva

 

„A gyöngyöspatai asszony nyereményéből én vennék két kisebb lakást. A lottóból pedig egyértelműen jótékonykodnék, és persze be is fektetném. A legnagyobb nyereményem eddig 20.000 Ft volt, viszont édesanyám a kollégáival még évekkel ezelőtt nyert a skandináv lottón. Telitalálatuk volt. Ugyan 7 fele kellett osztani a nyereményt, de így is szép összeggel gazdagodtak.” Géza