Esős, viharos időre kell számítani – A héten legyen esernyő is a táskájukban!

Esős, viharos időre kell számítani – A héten legyen esernyő is a táskájukban!
Fotó: Illusztráció

A hőmérséklet továbbra is fagypont felett, ám továbbra is borús és helyenként ködös marad az időjárás.

 

Pár napig esőzésre lehet számítani

A hét második napjához érkezve míg a fővárosban hó esik, addig Nyíregyházán hidegfront uralkodik. Esőre lehet számítani viharos széllel, a legmagasabb nappali hőmérséklet 5 fok körül várható. Éjjel ugyan még találunk majd fagypont alatti, -1 és -3 fok körüli mutatót a hőmérőkön, a következő napokban sem lesz hidegebb napközben.

Havas eső is érkezhet

Az eddigi előrejelzések alapján szerda éjjel -1 fokról indul majd a hőmérséklet és nappal a legmagasabb csúcspontja a 3 fok lesz. Napközben minimális havas eső is várható. Csütörtökön az éjjeli -3 ellenére nappal 5 fok várható, szitálás, ónos szitálás, havas eső ekkor már nem várható.