Változott a levegő minősége Nyíregyházán – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ

Változott a levegő minősége Nyíregyházán – írja a Nemzeti Népegészségügyi Központ
Fotó: Népszava

Több helyen is magas a szálló por, másnéven PM10 tartalma a levegőben – derül ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ január 8-án megjelent közleményéből.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ felhívja az érintett térségekben élők figyelmét, hogy ilyenkor kevésbé javasolt a gyermekek, idősek és krónikus betegségben szenvedők számára a szabadban tartózkodni hosszabb ideig, vagy aktív fizikai tevékenységet végezni.

Gyakori tünetek lehetnek ugyanis a köhögés, nehézlégzés és a légúti irritáció is.

De mi okozza ezt?

A probléma elsődleges forrása a helytelen lakossági tüzelés. Ehhez a levegőminőség alakulása miatt ráadásul kedvezőtlen időjárás is társul. A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható javulás az elkövetkezendő napokban.

A helyzet azonban nem csak a városban rossz, ugyanis Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon, Sajószentpéteren és Debrecenben is kifogásolt a levegő minősége.