Nincs farsang fánk nélkül! Mutatjuk a klasszikus receptet!

Nincs farsang fánk nélkül! Mutatjuk a klasszikus receptet!
Nincs farsang fánk nélkül! Mutatjuk a klasszikus receptet!

A farsangot a mulatozás, a vidámság, a bolondozás, a tánc, a bálok, na meg a lakomák jellemzik. Ha pedig lakoma, akkor farsangi fánk. Könnyű, mint a levegő, édes, mint a méz, és egyszerűen nem lehet betelni vele. Mutatjuk a klasszikus farsangi fánk receptjét.

A farsang minden évben ugyanakkor kezdődik. Vízkereszttől (január 6.) – a húsvétot megelőző negyven napos nagyböjt kezdetéig-, hamvazószerdáig tart. Mivel pedig hamvazószerda mozgó ünnep, ezért a farsangi időszak hossza minden évben változó. 2020-ban január 6-tól február 25-ig tart.

Az év bőségét remélik tőle

A farsangi időszak legjellegzetesebb édessége és egyben étele a farsangi fánk. A népi hagyomány szerint fogyasztásától az év bőségét reméljük. Magyarországon egyébként a fánksütés a Dunántúlról terjedt el a 19. századtól, de már 1603-ban is említést tettek róla: gróf Thurzó Szaniszló galgóci várában egy lakomán – hetedik fogásként – már fánkot szolgáltak fel. A fánk egy élesztős, édes kelt tészta, amelyet bő olajban kisütünk és baracklekvárral ízesítünk. Az alábbiakban egy klasszikus farsangi fánk receptjét olvashatják.

 

Hozzávalók:

  • ½ kg liszt
  • 2 kanál vaj
  • Csipet só
  • 2 ek cukor
  • 4 dl tej
  • 3 dkg élesztő

Elkészítése:

  • 1 dl langyos tejet elkeverünk egy kis cukorral, majd elmorzsoljuk benne az élesztőt.
  • Ha az élesztő felfutott, összekeverjük a liszttel, vajjal, sóval, a maradék cukorral és a tejjel.
  • Lágy tésztát keverünk (ha szükséges, adjunk még hozzá langyos tejet), amit aztán hagyunk 2 órán keresztül kelni.
  • Elnyújtjuk, szaggatjuk, pihentetjük, majd forró olajban kisütjük.