Nem csak az iskolakezdés, hanem az ovikezdés is sokba kerülhet a szülőknek

Nem csak az iskolakezdés, hanem az ovikezdés is sokba kerülhet a szülőknek
Nem csak az iskolakezdés, hanem az ovikezdés is sokba kerülhet

Nemcsak az iskola-, de már az ovikezdés is nagy változásokat hoz a gyerekek és a szülők életébe, ez alól pedig nem kivétel a pénztárca sem.

 

Hamarosan vége a vakációnak és kezdődik az óvoda. Már maga a ruháztatás is költséges, de ezt bizony még a választott intézmények is növelik, hiszen leírják, hogy pontosan mit kérnek a szülőktől. Ez minden óvoda esetén eltérő lehet, sok helyen rendszeresen vinni kell vécépapírt, papír zsebkendőt, szalvétát, és még folyékony szappant is…

 

FÉSŰTŐL AZ ALVÓKÁIG…

 

Amit azonban szinte kivétel nélkül minden ovi kér: Világos talpú benti cipő, törölköző, fogkefe, fogmosó pohár, fésű, váltó ruha, alváshoz takaró, párna, gumis lepedő, alvóka, és cumi (cumi tartó dobozzal).

 

Noha ez költségét tekintve még jóval elmarad az iskolakezdésétől, de bizony már ez is meg tudja terhelni a szülők pénztárcáját…