Lehűlés? Lesz, de még nem most - Szombaton tetőzött a hőség, vasárnap zárporok is lehetnek

Lehűlés? Lesz, de még nem most - Szombaton tetőzött a hőség, vasárnap zárporok is lehetnek
Lehűlés? Lesz, de még nem most

Fokozódik a hőség. A hétvégén várhatóan az évszázados melegrekordok is megdőlnek.

Országszerte locsolják az utakat a nagy hőség miatt, sok helyen már délelőtt 30 Celsius-fok fülé emelkedik a hőmérséklet. A járókelők párakapuval, hideg vízzel és fagyival hűtik magukat, de sokan vannak, akik vízpartra menekülnek a hőség elől.

Idén először rendeltek el egyébként hőségriasztást, ami várhatóan vasárnap éjfélig marad érvényben. A hőségriasztás ideje alatt különösen ügyelni kell a fokozott folyadékbevitelre. Kerülni kell a kávé, az alkohol, a magas koffein- és cukortartalmú üdítők és zsíros ételek fogyasztását.

TETŐZIK A HŐSÉG

Az időkép előrejelzése szerint szombaton tetőzik a hőség, Nyíregyházán ma és holnap 35 Celsius-fok lehet. Vasárnap azonban a kezdeti naposabb idő után egy hidegfront hoz záporokat, zivatarokat, heves zivatarok érkezhetnek. A csúcshőmérséklet 28 és 36 fok között alakul majd.