Kotorban koncertezett a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport

Kotorban koncertezett a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport
Kotorban koncertezett a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport

A közelmúltban számoltunk be arról, hogy július 11-étõl 20-áig Montenegróban, a festői szépségű Kotorban koncertezett a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport. Az együttesnek nem volt sok ideje pihenni, hiszen ezt követően július 22. és 31. között már az olaszországi Teramóban lépett fel.

A Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette Csoport szakmai sikerének visszaigazolása, hogy már két évtizede kihagyások nélkül, minden évben meghívást kapnak Teramóba, hogy lépjenek fel az ottani Brass Band – Majorette Festivalon. Nem volt ez másként idén sem.

– Egyszer-kétszer, esetleg háromszor ki lehet jutni ilyen fesztiválokra, de hogy húszszor, ráadásul mindegyikre meghívást kapunk, az igazi sikernek számít – tájékoztatta szerkesztőségünket Bakó Levente, a  Szabolcsi Koncert Fúvószenekar művészeti vezetője. – Ez tulajdonképpen egy őszművészeti fesztivál volt, amelyen 8–10 európai együttes léphetett fel. Talán nem túlzás azt mondani, mi már hazajárunk oda.

 

A következő úti cél Kína

 

– Augusztusban a megyében lépünk fel, ott leszünk a VIDOR-on is, októberben pedig a tervek szerint Kínába utazunk, ugyanis meghívást kaptunk egy ottani rangos fesztiválra. Ígérjük, ennek részleteiről is beszámolunk majd.

 

(Szerző: Bruszel Dóra)