Idén is igényelhetnek támogatást a fiatalok a jogosítvány megszerzéséhez

Idén is igényelhetnek támogatást a fiatalok a jogosítvány megszerzéséhez
Fotó: Illusztráció

A fiatalok önálló életkezdését, illetve munkavállalását segíti az intézkedés, derült ki az Emberi Erőforrások Minisztériumának közleményéből.

Eszerint az állam 25 ezer forint értékben kifizeti a vezetői engedélyhez szükséges KRESZ-vizsga és az ahhoz kapcsolódó e-learning vagy tantermi tanfolyam díját. Az igényléshez azonban 20 év alattinak kell lenni, ellenben így lehetőségük lesz akár a lakóhelyüktől messzebb is munkát vállalni.

Aki szeretne ilyen kérelemmel élni, az a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságához kell beadja kérelmét elektronikus úton vagy a formanyomtatványon.

A támogatás lehetősége még 2018 júliusában lépett életbe, azóta pedig már több mint 43 ezer fiatalnak nyújtott segítséget az opció a jogosítvány megszerzéséhez, több mint egymilliárd forint értékben. A 2019-es évben csaknem 34 ezren kaptak támogatást, így a kormány több mint 830 millió forintos terhet vett le egyetlen év alatt a fiatalok és szüleik válláról.

A támogatás további részleteiről az Erzsébet Ifjúsági Alap www.ujnemzedek.hu honlapján érhetőek el.