Kijavították a tátongó lyukat - Több olvasói levél is befutott a szerkesztőségünkbe

Kijavították a tátongó lyukat - Több olvasói levél is befutott a szerkesztőségünkbe
Kijavították a tátongó lyukat

Az utóbbi hónapokban több olvasói levél is befutott a Nyíregyházi Napló szerkesztőségébe. Ezekben a városlakók azt fájlalták, hogy már hosszú hetek óta az Arany János utca és az Állomás tér kereszteződésében meg van süllyedve a közműfedél, ami akadályozza az autósok közlekedését. Bár kitettek egy terelőtáblát, de azóta több nem történt. Pontosabban annyi igen, hogy ez a lyuk „önálló életre kelt”, zászlók, koszorúk és virágok nőttek ki belőle.

Azt hamar kiderítettük, hogy az említett útszakasz nem az önkormányzat, hanem a Magyar Közút tulajdonában van. A társaság megkeresésünkre azonban elmondta, bár az útszakasz valóban hozzájuk tartozik, de a közműfedél már a Magyar Telekom tulajdonában és kezelésében van. A helyszín javítása tehát a telekommunikációs cég feladata. Sajtómegkereséseinket követően Bordás Béla városgondnoktól megtudtuk, megkezdődtek a helyreállítási munkálatok, a héten már végeznek vele a szakemberek és végleg megszűnik a hónapok óta tátongó lyuk.