Itt a nagy őszi előrejelzés – Hirtelen érkezik a hűvös, esős idő

Itt a nagy őszi előrejelzés – Hirtelen érkezik a hűvös, esős idő
Fotó: Illusztráció

A nyári vakáció napokon belül véget ér, azonban már csak az őszi hosszú hétvégék miatt is jó tudni, hogy milyen időjárásra számíthatunk az év utolsó harmadában. Dávid Mihály szerint szeptember végén akár már éjszakai fagyok is lehetnek.

Dávid Mihály nyíregyházi vízépítő mérnök, az ország legismertebb magánmeteorológusa idén már a 47. naptárját készítette el, ami az egész éves időjárás-előrejelzést tartalmazza. E szerint az idei ősz hűvösebb lesz, mint ahogy azt a korábbi években megszokhattuk, szeptember végén pedig éjszakai fagyokra is számíthatunk.

Hirtelen érkezik a hűvös, esős idő

Dávid Mihály szerint szeptember első felében még ugyan sokat fog sütni a nap, de aztán egyre több lesz az eső. Októberben megérkezik a hideg idő, novemberben pedig tovább hűl majd a levegő.

Kemény lesz a tél

A magánmeteorológus szerint fagyos, kemény telünk lesz. Luca napján már akár -8, -9 fok is lehet nappal, és arra is van esély, hogy végre fehér karácsonyunk legyen.