Idén is lesz torkos csütörtök – Nyíregyházi éttermek is csatlakoztak

Idén is lesz torkos csütörtök – Nyíregyházi éttermek is csatlakoztak
Fotó: Illusztráció

A torkos csütörtök mindig a hamvazószerdát követő napon tartandó, amely ebben az évben február 27-ére esik.

A torkos csütörtök a farsang különleges napjainak egyike, mely valaha része volt a magyar népszokásoknak is. Lényege, hogy - a nagyböjt előtt - ezen a napon bőségesen fogyasztottak zsírban gazdag, és egyben a farsangi időszakhoz kötődő ételeket (pl. fánk), valamint megengedett volt a szokásosnál mohóbban, torkosabban étkezni.

Már tizennégy éve

2006-ban Magyarországon a Magyar Turizmus Zrt. kezdeményezésére elevenítették fel újra a torkos csütörtök néphagyományát. Vagyis ilyenkor az akcióban részt vevő éttermekben és egyéb vendéglátóipari egységekben féláron fogyaszthatnak a vendégek.

Mi is csatlakoztunk

A népszerű közösségi portál segítségével utána jártunk, hogy Nyíregyházán mely éttermek csatlakoztak a kezdeményezéshez. Egyelőre két ilyet találtunk, de listánk persze nem teljes, így érdemes telefonon is érdeklődni a kiszemelt vendéglátó egységeknél.

John’s Pub

A vendégek február 27-én egész nap fél áron ehetnek-ihatnak, de foglalás esetén február 28-án, 29-én és március 1-én is várják a torkoskodni vágyókat.

Walk Street Restaurant

Torkoskodás február 27-én és február 28-án. Asztalfoglalás: +36 70/417 9024