Fontos határidő, ha tanköteles gyermeküket még egy évre óvodában szeretnék tartani

Fontos határidő, ha tanköteles gyermeküket még egy évre óvodában szeretnék tartani
Fotó: Illusztráció

Fontos határidő a szülőknek, ha tanköteles gyermeküket még egy évre óvodában szeretnék tartani.

Ahogy már arról korábban is beszámoltunk, a köznevelési törvény módosítása miatt, ezévtől ha a gyermek augusztus 31-éig betölti hatodik életévét, a tárgyév szeptemberében köteles elkezdeni iskolai tanulmányait.

Sok szülő azonban szeretné, hogy hatéves gyermeke még egy évig óvodában maradhasson. Nekik még van pár napjuk átgondolni a helyzetet, hiszen január 31-éig kérelmezhetik a gyermek tankötelezettségének kezdési időpontjának módosítását. A kéreleműrlapot letölthetik az Oktatási Hivatal internetes felületéről, a dokumentumban indokolni kell, miért szeretnék visszatartani gyermeküket. Kötelezően csatolandó dokumentum nincs, de mellékelhető többek között orvosi igazolás és szakértői bizottság által kiállított szakvélemény is, amely/amelyek alátámasztják a szülő érvelését. A kérelmeket postai úton lehet eljuttatni az Oktatási Hivatalhoz, akár nyolc napon belül is elfogadhatják vagy elutasíthatják a kérelmet. Viszont, ha a pedagógiai szakszolgálat már állított ki felmentést támogató véleményt, akkor már nincs pluszba szükség a kérelem benyújtására.