Április - Már virágoznak az allergén növények - Segít az allergia naptár

Április - Már virágoznak az allergén növények - Segít az allergia naptár
Segít az allergia naptár

Beköszöntött a tavasz, a pollenek pedig ezzel egyidejűleg támadást indítottak az allergiások ellen. Az allergia naptár szerint áprilisban kilenc féle növény virágzik, ezek pedig kellemetlen tüneteket idézhetnek elő az érzékenyeknél.

A levegőbe kerülő pollenek minden évben millióknak okoznak légúti allergiás tüneteket. Kora tavasszal a legtöbb panaszt a fák pollenje váltja ki. Orrfolyás, tüsszögés, szem- és torokviszketés keseríti a szénanáthások életét.

SEGÍT AZ ALLERGIA NAPTÁR

Az allergia naptár a szezonális allergia megjelenéséről, intenzitásáról közöl információkat. Ennek segítségével nyomon követheti a beteg a magyarországi allergén növények virágzási periódusait. Ez alapján áprilisban a következők borulnak virágba:

  • Égerfa
  • Szilfa
  • Nyárfa
  • Fűzfa
  • Nyírfa
  • Kőrisfa
  • Tölgyfa
  • Szagos borjúpázsit
  • Réti ecsetpázsit

Szakemberek szerint az allergiás tüneteket ajánlott enyhíteni tüneti szerekkel, ezek azonban nem gátolják meg az allergiás reakció létrejöttét.

- A tavaszi időszakban mindenképpen érdemes beszerezni egy tengervizes orrsprayt, és ezzel tisztítani az orrot, így a pollenek nem okoznak olyan intenzív nyálkahártya-duzzanatot. Ha az orr eldugult, viszket, folyik, a szemek pedig könnyeznek, mindenképpen olyan készítményt kell választanunk, amelyben antiallergén hatóanyagok vannak. Orrspray, szemcsepp és tabletta formájában is vásárolhatók antihisztamin tartalmú termékek, ezek enyhíthetik a tüneteket. Ha a problémák nem oldódnak meg, mindenképpen az orvostól kell kérni a szakszerű kezelést, általában antihisztamin tartalmú gyógyszert, esetleg szteroidos, vagy antihisztamint és szteroidot kombinációban tartalmazó orrspray-t, illetve szemcseppet. Vazokonstriktort tarlamazó orrspray-k csak nagyon súlyos orrdugulás kiegészítő kezeléseként ajánlottak allergia esetén- olvasható az egeszsegtukor.hu weboldalon.