Nyíregyháza legfrissebb hírei

Burkolati jeleket festenek a város több pontján, a Hősök terén is

Burkolati jeleket festenek a város több pontján, a Hősök terén is

A nagyfelületű kátyúzási munkálatok után megkezdődtek a burkolati jelek újrafestése, többek között a Hősök terén is.

Présgép elektromos motorja és alkatrészei égtek kedden egy nyíregyházi üzemben

Présgép elektromos motorja és alkatrészei égtek kedden egy nyíregyházi üzemben

A megyeszékhely hivatásos tűzoltóinak kiérkezése előtt a helyszínen lévők a csarnoképület áramtalanítását és a tűz oltását kézi porral oltó tűzoltó készülékekkel megkezdték.

Tombol a nyár, de a hőségben legyünk óvatosak!

Tombol a nyár, de a hőségben legyünk óvatosak!

Tovább fokozódik a hőség: szerdán napos idő várható, fátyol- és gomolyfelhőkkel, a Dunántúlon néhány záporral, zivatarral. A délkeleti szél nagy területen megélénkül, nyugaton néhol megerősödik. A csúcshőmérséklet 32 és 38 fok között valószínű, késő estére 24 és 30 fok közé hűl le a levegő.

Emelkedik a szennyvizek koronavírus koncentrációja

Emelkedik a szennyvizek koronavírus koncentrációja

A kommunális szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja országos átlagban emelkedést mutat.

Aszfaltozási munkálatokat végeznek a Toldi utcán

Aszfaltozási munkálatokat végeznek a Toldi utcán

Csütörtökön a Ferenc körúton folytatják.

Burkolati jeleket festenek a város több pontján, a Hősök terén is

Burkolati jeleket festenek a város több pontján, a Hősök terén is

A nagyfelületű kátyúzási munkálatok után megkezdődtek a burkolati jelek újrafestése, többek között a Hősök terén is.

Présgép elektromos motorja és alkatrészei égtek kedden egy nyíregyházi üzemben

Présgép elektromos motorja és alkatrészei égtek kedden egy nyíregyházi üzemben

A megyeszékhely hivatásos tűzoltóinak kiérkezése előtt a helyszínen lévők a csarnoképület áramtalanítását és a tűz oltását kézi porral oltó tűzoltó készülékekkel megkezdték.

Tombol a nyár, de a hőségben legyünk óvatosak!

Tombol a nyár, de a hőségben legyünk óvatosak!

Tovább fokozódik a hőség: szerdán napos idő várható, fátyol- és gomolyfelhőkkel, a Dunántúlon néhány záporral, zivatarral. A délkeleti szél nagy területen megélénkül, nyugaton néhol megerősödik. A csúcshőmérséklet 32 és 38 fok között valószínű, késő estére 24 és 30 fok közé hűl le a levegő.

Emelkedik a szennyvizek koronavírus koncentrációja

Emelkedik a szennyvizek koronavírus koncentrációja

A kommunális szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyag koncentrációja országos átlagban emelkedést mutat.

Könyv 24 órán át – Átadták a könyvkölcsönző automatát a Móricz Zsigmond könyvtár épülete előtt

Könyv 24 órán át – Átadták a könyvkölcsönző automatát a Móricz Zsigmond könyvtár épülete előtt

Mostantól könyvkölcsönző automata működik Nyíregyházán, a Móricz Zsigmond könyvtár épülete előtt. A fenntartó önkormányzat anyagi támogatásával vásárolta meg az intézmény az 5 millió forintos, hazai fejlesztésű eszközt, mely a nap 24 órájában kiadja és visszaveszi a könyveket. Az automata hagyományos olvasójeggyel, plasztikkártyával vagy telefonos applikációval is működik.

Jó tanácsok a diákmunkásoknak – A Nemzeti Adó- és Vámigazgatóság tájékoztatója

Jó tanácsok a diákmunkásoknak – A Nemzeti Adó- és Vámigazgatóság tájékoztatója

A nyári munkát vállaló diákok a közteherviselés szempontjából felnőttnek számítanak. Bejelentésükre, adózásukra – a diákszövetkezeten keresztül vállalt munka kivételével – ugyanolyan szabályok vonatkoznak, mint más munkavállalók esetében, sőt rájuk is vonatkozik a 25 év alattiak kedvezménye.

Eszközparkfejlesztés a kórházban – Beszerzések az onkológiai és kardiológiai osztályokon

Eszközparkfejlesztés a kórházban – Beszerzések az onkológiai és kardiológiai osztályokon

Mintegy 800 millió forintból vásárolnak új eszközöket a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórházban. A fejlesztés az onkológiai és kardiológiai eszközparkot érinti, a beruházást egy uniós projektből finanszírozzák.

„Bem József és Szent Hedvig kulturális öröksége” nyomában a Bemesek

„Bem József és Szent Hedvig kulturális öröksége” nyomában a Bemesek

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola 14 tanulója és 4 tanára 2022. június 1-3. között a Waclaw Felczak Alapítvány Sasfiókák pályázatának keretében 3 napos tanulmányúton vett részt Lengyelországban.

Gasztro- és turisztikai programmal mutatkozott be a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége

Gasztro- és turisztikai programmal mutatkozott be a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége

A Kárpát-medence magyar családjai június 25-én, szombaton Nyíregyházán találkoztak. A rendezvénynek a Sóstói Múzeumfalu adott otthont, a vendéglátok pedig a Kárpát-medencei Családszervezetek Szövetsége és a helyi nagycsaládos egyesület, a NOE Családi kör Egyesülete volt.

Mutatjuk, mely városokban osztanak vizet a hőség miatt – Nyíregyházán is!

Mutatjuk, mely városokban osztanak vizet a hőség miatt – Nyíregyházán is!

A hőségriasztás ideje alatt – hétfőtől mindennap 10 és 17 óra között – a budapesti pályaudvarokon és a nagyobb vidéki vasútállomásokon ásványvizet biztosít utasainak a MÁV Zrt. A Volánbusz a munkanapokon 12 és 14 óra között a Népliget autóbusz-állomáson és a megyeszékhelyekek forgalasabb buszpályaudvarain oszt vizet.

Személyvonattal ütközött össze egy autó Nyíregyházán

Személyvonattal ütközött össze egy autó Nyíregyházán

Személyvonattal ütközött egy autó kedd reggel Nyíregyházán, a balesetben senki sem sérült meg. A Nyíregyháza-Vásárosnamény vasútvonalon pótlóbuszok járnak - közölte a Mávinform a honlapján.

Fokozódik a hőségriadó, életbe lépett a vörös kód

Fokozódik a hőségriadó, életbe lépett a vörös kód

Tikkasztó kánikula várható a héten az előrejelzések szerint, amely miatt kiadták a vörös kódot is. Ilyenkor a szociális intézmények kötelesek a hajléktalan vagy bajba jutott embereket befogadni. Az intézkedés csütörtök estig tart. Azt kérik, hogy aki támogatásra szoruló embert lát, hívja a 112-es számot. Mostanra már több megyében is másodfokú figyelmeztetést adtak ki, a hőség azonban napról napra fokozódik – számolt be az M1 Híradója.

Családbarát programok a hivatal dolgozói és az önkormányzati cégek munkavállalói számára

Családbarát programok a hivatal dolgozói és az önkormányzati cégek munkavállalói számára

Nyíregyháza MJV Önkormányzata CSP-CSBM-21-0067 azonosító számú „A családok egészségéért" elnevezésű, családbarát munkahelyek kialakításának és fejlesztésének támogatására irányuló projektje keretében több programelem megvalósítására került sor júniusban. A pályázat célja a munka és a magánélet összehangolásának elősegítése.

Kábítószer-ellenes világnapi rendezvények Nyíregyházán

Kábítószer-ellenes világnapi rendezvények Nyíregyházán

Az ENSZ-közgyűlés 1987-ben nyilvánította június 26-át a kábítószer-fogyasztás elleni küzdelem nemzetközi napjává. A világnap célja, hogy felhívják a figyelmet a drogfogyasztás veszélyeire és a kábítószer-kereskedelem ellen folytatott harc fontosságára.

„Bem József és Szent Hedvig kulturális öröksége” nyomában a Bemesek

„Bem József és Szent Hedvig kulturális öröksége” nyomában a Bemesek

A Nyíregyházi Bem József Általános Iskola 14 tanulója és 4 tanára 2022. június 1-3. között a Waclaw Felczak Alapítvány Sasfiókák pályázatának keretében 3 napos tanulmányúton vett részt Lengyelországban.