Link küldése Link küldése

Három érem itthon maradt - sikeres volt a diákolimpiai döntő

2018.06.11.

Több mint ezer gyerek küzdött három napon keresztül a megyében.

88 csapat, 170 testnevelő, több mint ezer gyerek. Ez jellemezte az Összevont Labdajátékok diákolimpiai döntőt, melynek Nyíregyháza és Kisvárda adott otthont. Labdarúgásban, kézilabdában, kosárlabdában és röplabdában mérték össze erejüket a csapatok. A fináléban több megyei csapatnak is szoríthattunk, és három végül dobogóra is állhatott. Az aranyhoz a Móricz Iskola röplabdásai álltak a legközelebb, a Moravszki házaspár csapata a fináléba jutott, de a fehérvári Felsővárosi Iskola itt legyőzte a mieinket, így ezüstérmes lett a gárda. A legjobb feladónak Kiss Virágot választották a Móriczból.

A Pátrohai Móricz Zsigmond Általános Iskola fiú futballcsapata és Tiszavavári Általános Iskola fiú kézilabda csapata a harmadik helyet szerezte meg, előbbi végig remek teljesítményt nyújtott, de az elődöntőt kicsit elizgulta, így harmadik lett, a gólkirályi címet viszont nagy fölénnyel Batta Barnabás Patrik nyerte. Kosárlabdában az All Star csapatba a nyíregyházi Csikós Botond is bekerült. Nyíregyháza nem először ad otthont az Összevont Labdajátékok Diákolimpia® Országos Döntőjének. Tavaly szintén a szabolcsi megyeszékhely volt az országos finálé helyszíne.Az idei döntő rendezését a Szerencsejáték Zrt. támogatta.

Fotó: diakolimpia.hu