Link küldése Link küldése

Csoda az OB-n!

2017.04.21.

Már az előfutamok során sejteni lehetett, hogy valami készül a Debreceni Úszó Országos Bajnokságon. A Nyíregyházi Sportcentrum versenyzője, Szurovcsák Ivett új egyéni csúccsal a harmadik legjobb idővel jutott be 100 méter mellen a döntőbe. Már ekkor is megelőzte Hosszú Katinkát, de a miskolci Vécsei Rékától még két másodperccel maradt el az 1:11:16-os idejével.

Az esti döntőben aztán még egy lapáttal rátett a nyíregyházi versenyző, és az első 50 után a második helyen fordult. A folytatásban is tartotta a lépést az élmezőnnyel, és végül 1:09:97-es új egyéni csúccsal a második helyen ért célba, mindössze 7 század(!) másodperccel lemaradva Vécsei Réka mögött, de megelőzve többek között Hosszú Katinkát ( aki 100 gyors, hát és 400 vegyesen is győzött este) és Sztankovics Annát. Szurovcsák Ivett a rövidpályás úszó OB-n állt már dobogón, de ez pályafutása eddigi legnagyobb sikere.