Bajnoki cím - nyíregyházi úszó volt a leggyorsabb 3000 méteren

Link küldése Link küldése

2018.05.16.

Kovács Péter nem talált legyőzőre Békéscsabán.

6. alkalommal rendezték Békéscsabán a Medencés Hossztávúszó Országos Bajnokságot. A május 11- 13. között megrendezett úszóviadalon három nap alatt négy távon 1500, 3000, 5000 és 10.000 méteren küzdhettek meg egymással az indulók.

A bajnokság második napja az utánpótlásé volt. A Nyíregyházi Sportcentrum úszói Gyula Sándor edző vezetésével ezen a napon álltak rajtkőre a 3000 méteres távon. A fiúknál az U12-13-as kategóriában az NySc versenyzőjének, Kovács Péternek sikerült mindenkit maga mögé utasítania 3000 méteres gyorsúszásban 35:27,05-ös idővel. A dobogó harmadik fokára a szintén nyíregyházi Lengyel Áron állhatott fel 36:10,91-gyel. Kicsivel lemaradva az ötödik helyen Tajthy Milán 36:30,61-el ért célba a NySc úszói közül.